вторник, април 30, 2024
HomePremier LeagueФокус върху корнерите: Ливърпул се противопоставя на Ман Сити и защитава 1-то...

Фокус върху корнерите: Ливърпул се противопоставя на Ман Сити и защитава 1-то място

ФК Ливърпул имаше трудности в началото след победата на Манчестър Сити по обед, но победи с 3:1 намиращия се в подножието на класирането Бърнли след неуспех точно преди почивката.

Фактът, че двата съперника идват от различни краища на таблицата, първоначално не беше очевиден на „Анфийлд Роуд“ – и това остана така за доста време. Бърнли притискаше „червените“ високо на терена и нарушаваше атакуващата им игра на почти всеки етап. Отборът на треньора Венсан Компани излезе с много енергия.

Първият шанс в равностойното първо полувреме всъщност дойде от страна на подкошието: Амдуни надскочи ван Дайк в наказателното поле, но тогава Келехер, заместващ болния Алисон, излезе навреме (10-та минута). Ливърпул отвърна на удара с далечни изстрели. Това се дължеше и на факта, че силната защита на Бърнли почти не позволяваше на червените да пробиват

Корнерите прекъснаха заклинанието

ЛФК се нуждаеше от засада, точно както Манчестър Сити беше направил в обедния мач. Стражът на Трафорд не прецени правилно един корнер и Диого Жота с глава се озова зад него (31′). Но гостите можеха да направят същото – и Келехер дори не трябваше да греши: О’Шей вкара изравнителния гол от корнер в продължението на мача (45.+1).

През второто полувреме отборът на Клоп беше по-съсредоточен и доминиращ. Тя се развиваше предимно в една посока. Червените знаеха как да се възползват от подобреното си представяне: Луис Диас засече с глава центриране на резервата Елиът на първа греда (52′).

Фофана пропусна два пъти

Бърнли вече не успяваше да удържи лидерите. Първото полувреме очевидно беше взело своето. Ливърпул активно ръководеше играта – но след малко повече от час изведнъж стана небрежен. След като загуби топката в собственото си наказателно поле, бившият нападател на Юнайтед Фофана имаше два чудесни шанса пред Келехер. Той пропусна и двата (64′, 67′).

Играта изведнъж се върна назад и четвърт час преди края беше доста отворена. В тази размяна на удари обаче Ливърпул стана по-опасен (Куанса, 72′) – макар че за следващия гол беше необходим още един корнер: Елиът отново направи ситуацията остра, а Дарвин с глава оформи крайния резултат 3:1 (79′). Уругваецът пропусна още по-ясен резултат, когато беше свободен пред Трафорд (90.+5).

Ливърпул защити първото си място на върха в таблицата с домакинската победа – на две точки пред шампиона МанСити. Небесносините обаче са изиграли един мач по-малко.