събота, април 27, 2024
HomeLigue 1Късно изкупление за Коло Муани: ПСЖ е готов за Шампионската лига дори...

Късно изкупление за Коло Муани: ПСЖ е готов за Шампионската лига дори без Мбапе

Париж Сен Жермен премина генералната си репетиция за мача от Шампионската лига срещу Реал Сосиедад: При победата си с 3:1 над Лил домакините се възползваха и от много горчивия ден на защитника Алекзандро

PSG марширува към френското първенство с осмата си победа от последните девет състезателни мача. Победата с 3:1 над Лил, в която суперзвездата Мбапе почиваше през цялата дистанция и му бе позволено да наблюдава от пейката, бе наистина проблем само в началото.

Лукас Бералдо, който пристигна от Бразилия едва през зимата, загуби директен двубой с Тиаго Сантос от своя страна само след шест минути, а Фабиан сложи топката в краката на Язичи в центъра – турският национал му се отблагодари с изненадващото 1:0. Бързият отговор на домакините дойде от професионалист на Лил, който имаше ден за забрава: Алекзандро влезе в дрибъл в собственото си наказателно поле и я загуби, Дембеле я сложи на Гонсало Рамос, който трябваше само да я плъзне, за да изравни (10′).

Малко след това Фабиан пресече доста хаотично в центъра от позиция в средата на терена, където същият Алекзандро удари топката с левия си крак – топката се отби от дясната му пета в далечния ъгъл (17′). В рамките на седем минути PSG напълно обърна играта, без да блести особено ярко. Секунди преди почивката Асенсио имаше страхотен шанс да направи резултата 3:1, но испанецът не успя да преодолее стража Шевалие (45.+3).

Асенсио отново се провали – Баркола се разписа

След почивката Асенсио трябваше да направи резултата 3:1, но отново се провали с твърде прибързан завършек срещу стража на Лил (51′). След това Луис Енрике даде нужния тласък и вкара в игра един ободряващ фактор в лицето на Баркола. 21-годишният французин се включи на терена и в 73-ата минута подгони Коло Муани, но нещастният нападател изведе Шевалие на стрелкова позиция.

Малко по-късно обаче самият Баркола се погрижи за изкуплението на бившия франкфуртчанин: младокът си проправи път до основната линия отляво, откъдето сервира топката на Коло Муани на сребърен поднос – и този път 25-годишният състезател се възползва от шанса си (80′). Малко след това Баркола едва не вкара сам, но Шевалие беше нащрек в близкия ъгъл (85′).

Бившият играч на Лайпциг Мукиел спаси дълбоко в продължението на мача, за да предотврати отбелязването на гол, и така ПСЖ удържа заслужена домакинска победа с 3:1, с която вече има 50 точки след 21 мача. Френското първенство изглежда недостижимо за столичния клуб

Първият мач от 16-ия кръг на Шампионската лига ни очаква в сряда срещу Реал Сосиедад, който не е спечелил нито един от последните си четири мача в лигата. В стартовата единайсеторка няма как да не попадне Мбапе.