петък, май 3, 2024
HomePremier LeagueВариация от свободен удар и дубъл на Алварес: ManCity остава на върха

Вариация от свободен удар и дубъл на Алварес: ManCity остава на върха

Манчестър Сити заслужено победи Бърнли, който е издигнат от добре познатия треньор на небесносините Венсан Компани. Изпълнението на дълга им позволява на Пеп Гуардиола и компания да продължат да мечтаят за защита на титлата си

K

Треньорът на Ман Сити Пеп Гуадиола, който разполагаше с няколко различни играчи в сравнение с победата над Тотнъм с 1:0 в турнира за Купата на Англия – Де Бройне и Доку бяха нови в атаката – имаше няколко проблема само в началните етапи. Аржентинският световен шампион Алварес вкара с глава в 16-ата минута за 1:0. Нападателят не беше поставен под напрежение, нито пък Матеус Нунеш, който даде асистенцията, полудя.

Малко след това Алварес, който празнуваше 24-ия си рожден ден и беше получил предимство пред възстановения Хааланд, увеличи преднината: нападателят изскочи свободен в наказателното поле след прецизно изпълнен свободен удар от Де Бройне и запази хладнокръвие (22′). На почивката преднината беше напълно заслужена, Бърнли доминираше напълно

Родри вкара гол секунди след почивката

Сексекунди след подновяването на играта за отбора на бившия национал Венсан Компани стана още по-зле: Родри умело завърши, за да направи 3:0 за небесносините (46′). И вместо да се възползва от единствената възможност да вкара гол, Амдуни пропусна злощастно (51′).

Кларетите бяха просто твърде безобидни пред гола, но поне държаха МанСити далеч от собственото си поле. Играта се люшкаше до края. Положителна нотка за небесносините е, че Хааланд отпразнува завръщането си в 71-ата минута

Фофана вкара почетния гол

Най-лошото за отбора на Гуардиола беше, че Бърнли всъщност вкара утешителния гол: бившият играч на Юнайтед Фофана подготви късния гол на Ал-Дахил (90.+3).

Мансити ще бъде домакин на ФК Брентфорд следващия ден от 21:00 ч. Втородивизионният отбор ще се стреми да не изостава от лидера в лигата ФК Ливърпул, който ден по-рано е домакин на водещия отбор ФК Арсенал (17:30 ч.).