събота, май 4, 2024
HomeNBAС най-голямо поражение: Джеймс отново минава Абдул-Джабар

С най-голямо поражение: Джеймс отново минава Абдул-Джабар

Въпреки поредния рекорд в НБА, Леброн Джеймс вероятно няма да се оправя тази вечер: Суперзвездата претърпя най-голямата загуба в кариерата си срещу Сиксърс

Забравена вечер за Леброн Джеймс: В понеделник вечерта суперзвездата стана човекът с най-много минути в историята на НБА, но на един дъх претърпя най-голямото поражение в дългата си кариера в най-добрата лига в света.

Подробните данни са следните. Калифорнийците загубиха мача в „Уелс Фарго Сентър“ с внушителното 94:138 срещу Филаделфия, което е разлика от 44 точки. Непозната територия за 38-годишния Джеймс (-42 досега през 2019 г. срещу Индиана), който изтрезня след това, като заяви, че „много неща“ трябва да се променят за 18-кратните шампиони, които сега са 10-8. Въпреки че „Краля“ беше най-добрият реализатор на гостите с 18 точки, той не грабна нито една топка и подобно на останалите стартери, обяви деня си за приключенски след 30 минути игра.

Ембийд отново доминира

От друга страна, Джоел Ембийд доминираше в този мач с трипъл-дабъл – 30 точки, 11 борби и по 11 асистенции за звездния център, който издигна Сиксърс до рекордните 12-5 при най-високата им победа над Лейкърс в историята (290 двубоя в НБА в книгите).

Според Леброн обаче новият рекорд „не струва много“. С 66 319 минути на терена на НБА (редовен сезон и плейофи) нападателят вече води в тази категория, както и по точки, като отново остави зад себе си иконата на Лейкърс Карим Абдул-Джабар (66 297).

Клипърс загубиха от Б-отбора на Нъгетс – Westbrooks Airball

Даниел Тайс и Лос Анджелис Клипърс (7-9) загубиха у дома от Денвър Нъгетс със 104:113, въпреки че на шампионите им липсваха три опорни точки в лицето на суперзвездата Никола Йокич (проблеми с гърба) и контузените Джамал Мъри и Арън Гордън. В началото на последната четвърт „Клипърс“ все още водеха с 90:80, но след това гостите от Колорадо (12-6) обърнаха мача благодарение на Реджи Джаксън (35 точки, 13 асистенции) и ДеАндре Джордан (21 точки, 13 борби) – и двамата в миналото са играли за „Клипърс“. „Определено една от сладките победи“, каза Джаксън, изразявайки задоволството си след многото успешни пик енд рол акции с Джордан.

Световният шампион Тайс вкара четири точки за дванадесет минути игра за новия си отбор. Каухи Леонард беше най-добрият реализатор на калифорнийците с 31 точки, а Ръсел Уестбрук пропусна въздушна топка от свободни удари при резултат 98:102 …