събота, април 27, 2024
HomeMotorsportsСъстезание Moto2 Катар: Фермин Алдегер завършва хеттрика

Състезание Moto2 Катар: Фермин Алдегер завършва хеттрика

Фермин Алдегер спечели третата си поредна победа в Катар и накара конкуренцията на Kalex да изглежда стара – близки битки за второ и четвърто място

Фермин Алдегер е в серия: След Тайланд и Малайзия пилотът на Boscoscuro отпразнува превъзходна победа и в състезанието на Moto2 в Катар и завърши хеттрика. Мануел Гонзалес си осигури първия подиум с второто място, като изпревари с малко Арон Кане за третото място

„Това беше още едно невероятно състезание, макар че днес то беше напълно различно“, заяви победителят в състезанието Алдегер. „Направих малка грешка в първия завой, но знаех, че състезателното ми темпо е силно.“

„В същото време наистина се бях съсредоточил само върху финиширането в челната тройка, но продължих да натискам и се справях все по-добре. Сега очевидно съм много щастлив. Много благодаря на екипа за упоритата работа този уикенд, за да намерим правилните настройки. Благодаря и на семейството ми у дома. „

Робъртс първоначално води от полпозишън

18 обиколки бяха предвидени за състезанието с електрическо осветление на международната писта „Лусаил“. Филип Салак не можа да вземе участие след технически проблем в загряващата обиколка.

Джо Робъртс стартира от полпозишън за първи път от 2020 г. насам. Челестино Виети и Кане си поделиха първа редица с него. Алдегер, който вече доминираше в тренировъчните сесии, беше четвърти на стартовата решетка. Световният шампион в Moto2 Педро Акоста стартира предпоследното състезание от този сезон в Moto2 от седма позиция.

Робъртс пое лидерството на старта пред Виетти. Алдегер се придвижи до третото място. Нещата се обърнаха назад за Акоста, който падна до 13-о място в първите няколко завоя

Кане настигна Робъртс, Алдегер загуби

В първата обиколка Кане си проби път до второто място и малко по-късно атакува Робъртс, за да поеме лидерството. Алдегер загуби няколко позиции след грешка и се смъкна до края на топ 10.

Виетти също загуби позиции и след три обиколки бе едва на пето място. Джейк Диксън и Мануел Гонзалес го бяха изпреварили. Заедно с Кане и Робъртс те първоначално успяха да се откъснат от останалата част на полето в група от четирима.

След като изпревариха Виети, Тони Арболино пое преследването. Алдегер обаче вече се приближаваше отзад. Той показа силно темпо след ранната си грешка, настигна Арболино и затвори разликата в челото. Там Алдегер правеше ход след ход и пое лидерството в 9-ата обиколка

Алдегер начело и далеч напред

Колоездачът на Boscoscuro веднага натрупа преднина при старта на състезанието. Кане, Гонзалес и Диксън напразно се бореха да го настигнат. Робъртс оставаше все по-назад в тази фаза на състезанието. Той се озова в края на топ 10 заедно с Виетти, докато Арболино се смъкна до единадесето място след грешка при шофирането.

През останалата част от състезанието Алдегер се движеше сам отпред. Единственият, който се доближи до неговото темпо, беше Гонзалес. Той изпревари Диксън и Кане и зае второто място. Той обаче вече имаше две секунди преднина.

На финала преднината на Алдегер дори нарасна на 2,643 секунди, което се дължеше и на късния двубой между Гонзалес и Кане за второто място. Последният отново увеличи температурата и атакува Гонзалес няколко пъти в последната обиколка. В крайна сметка обаче Кане бе победен само с девет хилядни

Тесни двубои във финалната фаза

Битката за четвъртото място също беше близка. Ай Огура и Диксън си размениха местата няколко пъти. В крайна сметка Огура излезе начело с 0,040 секунди.

Виетти се придвижи до шестото място в последните обиколки. Сомкят Чантра завърши седми. Световният шампион Акоста трябваше да се задоволи с осмото място. Зад тях Алонсо Лопес и Арболино допълниха топ 10, а Робъртс завърши единадесети.

Дарин Биндер спечели две точки за германския отбор IntactGP с 14-ото си място. Неговият съотборник Лукаш Тулович катастрофира в осмата обиколка на състезанието и не видя карирания флаг