hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsportsMoto2 Katar: Fermin Aldeguer sorozatban három győzelmet aratott

Moto2 Katar: Fermin Aldeguer sorozatban három győzelmet aratott

Fermin Aldeguer zsinórban harmadik győzelmét aratja Katarban, és felállítja a Kalex versenyét – szoros párharcok a második és negyedik helyért

Fermin Aldeguer lendületben van: Thaiföld és Malajzia után a katari Moto2-es versenyen is fölényes győzelmet aratott a Boscoscuro versenyzője, ezzel teljessé téve győzelmi hatodik trikóját. Manuel Gonzalez a második helyen megszerezte első dobogós helyezését, Aron Canet pedig szorosan mögötte végzett a harmadik helyen.

„Ez egy újabb hihetetlen verseny volt, bár a mai teljesen más volt” – összegezte a futamgyőztes Aldeguer. „Az első kanyarban elkövettem egy kis hibát, de tudtam, hogy a versenytempóm jó.

„Közben az első háromban való helyezésre koncentráltam, de folyamatosan nyomtam, és egyre jobb és jobb lettem. Ma természetesen nagyon boldog vagyok. Nagy köszönet a csapatnak azért a kemény munkáért, amit a hétvégén végeztek, hogy a beállítások rendben legyenek. Köszönöm az otthoni családomnak is. „

Roberts vezet a pole-ból

XXWCW: 18 kör volt a programban a Lusail International Circuit kivilágított futamán. Filip Salac nem tudott részt venni a versenyen, miután a bemelegítő kör során műszaki probléma lépett fel.

Joe Roberts 2020 óta először indult a pole pozícióból. Celestino Vietti és Canet osztozott vele az első soron. Aldeguer, aki már az edzésen is dominált, a negyedik helyen állt a rajtrácson. A Moto2 világbajnoka, Pedro Acosta a hetedik helyről vágott neki a Moto2-es szezon utolsó előtti futamának.

Roberts a rajtnál átvette a vezetést Viettitől. Aldeguer a harmadik helyet szerezte meg. Acosta számára rosszul alakultak a dolgok, aki az első kanyarokban a 13. helyre esett vissza.

Canet elkapja Robertset, Aldeguer veszít

Canet az első körben feljött a második helyre, majd pillanatokkal később megtámadta Robertset és átvette a vezetést. Aldeguer egy hiba után veszített néhány pozíciót, és a top 10 végén találta magát. Vietti szintén veszített a lemaradásából, és egyedül találta magát az első helyen.

Vietti szintén teret vesztett, és három kör után már csak az ötödik volt. Jake Dixon és Manuel Gonzalez megelőzte őt. Canettel és Robertsszel együtt kezdetben egy négyes csoportban sikerült elhúzniuk a többiektől.

Miután Vietti mellett elmentek, Tony Arbolino kezdte meg az üldözést. Aldeguer azonban már hátulról közeledett hozzá. Az első hibája után egyenletes tempót mutatva utolérte Arbolinót, és felzárkózott az élre. Ott Aldeguer egyik mozdulatot a másik után tette meg, és a 9. körben átvette a vezetést

Aldeguer vezet

Boscoscuro lovasa már a rajtnál azonnal az élre állt. Canet, Gonzalez és Dixon hiába küzdöttek az előzéséért. Roberts a verseny ezen szakaszában egyre jobban lemaradt. Viettivel együtt a top 10 végén találta magát, míg Arbolino egy vezetői hiba miatt a 11. helyre szorult vissza.

A verseny hátralévő részében Aldeguer egyedül vezetett az élen. Az egyetlen, aki megközelítette a tempóját, Gonzalez volt. Ő megelőzte Dixont és Canet-t, hogy megszerezze a második helyet. A lemaradás az élmezőnytől azonban már két másodperc volt.

A célban Aldeguer előnye még 2,643 másodperc volt, ami annak is köszönhető, hogy Gonzalez és Canet későn párbajozott a második helyért. Utóbbi nyomást gyakorolt és az utolsó körben többször is támadta Gonzalezt. Végül Canet kilenc milliméterrel maradt alul

Szoros párharcok az utolsó szakaszokon

XE

A negyedik helyért folytatott csata ismét szoros volt. Ai Ogura és Dixon többször is helyet cserélt. Végül Ogura 0,040 másodperccel nyert.

Vietti az utolsó körökben visszatért a hatodik helyre. Somkiat Chantra a hetedik helyen végzett. A világbajnok Acosta beérte a nyolcadik hellyel. Mögöttük Alonso Lopez és Arbolino egészítette ki a top 10-et, Roberts pedig a 11. helyen végzett.

Darryn Binder két pontot szerzett a német IntactGP csapatnak a 14. helyezéssel. Csapattársa, Lukas Tulovic a verseny nyolcadik körében feladta a versenyt, és nem látta a kockás zászlót.