вторник, май 7, 2024
HomePremier LeagueСправедливо равенство: Wolves и Newcastle си поделят точките

Справедливо равенство: Wolves и Newcastle си поделят точките

Вулвърхемптън Уондърърс и Нюкасъл Юнайтед завършиха наравно 2:2. Домакините на два пъти отразиха началните голове на нападателя на „свраките“ Уилсън.

Нюкасъл, който започна с Уилсън на мястото на контузения Исак след поражението с 1:0 от БВБ, започна по-добре и регистрира първата възможност. Ударът на Лонгстаф от полудясна позиция профуча на сантиметри покрай левия стълб (8.).

Уилсън вкара със страничен удар

Вълците, играещи пред собствена публика, също продължаваха да влизат в последната третина, но гостите създадоха по-добрите шансове. Те поведоха в 22-ата минута, след като Жозе Са не успя да удържи подаване на Гордън и Уилсън със страничен удар прати топката в мрежата.

Lemina реагира с мозък

Вълците отговориха с по-енергична игра в атака и в резултат на това понякога стигаха опасно пред противниковата врата. Матеус Куня не успя да спаси от Поуп (29) след малко по-малко от половин час игра, който не изглеждаше добре и седем минути по-късно. Задната греда на Нюкасъл грабна топката от корнер и покани Лемина, който прие и с глава изравни (36).

След допуснатия гол гостите отново увеличиха темпото и получиха дузпа в добавеното време на първото полувреме, която Уилсън използва, за да даде отново преднина на Нюкасъл (45.+4).

Hwang отново вкара гол, за да изравни

След почивката всичко беше в едната посока, защитата на „свраките“ беше търсена през цялото време и се защитаваше добре от атаките на „вълците“ до 70-ата минута. Тогава обаче дойде изпълнението на Хванг, който великолепно надхитри Лонгстаф с кука и вкара за 2:2 (71-ва).

Мачът вървеше към своя край, само че в добавеното време имаше още едно огорчение, когато Калайджич беше съборен в наказателното поле от Ласелс, но за това не беше отсъдена дузпа (90.+1). Съдията Антъни Тейлър не беше погледнал ситуацията.

Вълците са домакини на Шефилд Юнайтед следващата събота (16:00 ч.). Нюкасъл пътува до „Олд Трафорд“ за двубоя от 16-ия кръг на Купата на Лигата в сряда (21.15 ч.).