сряда, май 8, 2024
HomeFootballСледващото участие на финала: Меси продължава победната серия с Маями

Следващото участие на финала: Меси продължава победната серия с Маями

Направи нов удар – този път само в лотарията, спечели отново – този път само в друго състезание. Лионел Меси достигна до втори финал в рамките на кратко време с Интер Маями

Рекордът на Меси с Маями остава феноменален и безупречен. Аржентинецът изведе новия си отбор, в който отново участваха испанците Серхио Бускетс и Жорди Алба, до победа с 5:4 дузпи над ФК Синсинати в полуфинала на Откритата купа на САЩ. Това беше второто им участие на финал след триумфа им в Купата на Лигата.

Меси този път не вкара от бялата точка, но подготви два красиви пропуска, които позволиха на Интер да пробие с 2:0 чрез еквадорския голмайстор Леонардо Кампана – резултатът 2:2 дойде в седмата минута на продължението – и да стигне до продължения. Там клубът на Бекъм поведе чрез бившия специалист от Серия А Йозеф Мартинес (93-та), но трябваше да преглътне 3:3 в 114-та минута чрез японеца Юя Кубо. Той може да бъде познат в Германия от престоя си в 1. FC Nürnberg.

Календер отново парира

Стигна се до изпълнение на дузпи. Там Меси стана първият професионалист за Маями, който вкара гол, точно както го направи в събота при загубата с 10:9 от Nashville SC в Купата на Лигата. Вратарят на Интер Дрейк Календър отново беше герой в жребия от дузпа, спасявайки последния опит на Синсинати. Бенджамин Кремаски реализира решителния опит за Маями.

В първите си седем мача за Маями Меси вкара десет гола. Финалът за Откритата купа на САЩ ще се проведе на 27 септември. Негов съперник ще бъде ФК Хюстън Динамо след победа с 3:1 над Реал Солт Лейк. А по някое време Меси ще играе и мачове от първенството в Мейджър Лийг Сокър, където клубът му е на последно място в Източната конференция.