понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueСити отново губи точки: Тотнъм вкарва гол в 90-ата минута за равенство...

Сити отново губи точки: Тотнъм вкарва гол в 90-ата минута за равенство 3-3

В края на 14-ия ден във Висшата лига Манчестър Сити за трети пореден път постигна само равенство. При бурното равенство 3:3 срещу Тотнъм Хотспър Кулушевски шокира шампионите с изравнителен гол в 90-ата минута. След това едно спорно съдийско решение доведе до дискусии

Сити напоследък не са успявали да постигнат повече от две равенства в лигата, а след победата на Арсенал с 2:1 над Уулвърхемптън в събота домакините отчаяно се нуждаеха от собствена победа, за да не изостават от артилеристите. Треньорът на Сити Пеп Гуардиола направи три промени след победата с 3:2 над РБ Лайпциг в Шампионската лига през седмицата: В първата единайсеторка се завърнаха редовният страж Едерсон, както и Алварес и Доку за Ортега Морено, Люис и Грийлиш.

Треньорът на „шпорите“ Анджей Постекоглу направи само една промяна в стартовия си състав спрямо поражението с 2:1 от Астън Вила през предходната седмица, което беше трето поредно поражение. Бисума, който наскоро беше отстранен от игра, замени Бентанкур.

Топ мачът в края на 14-ия ден оправда обещанието си още от първата минута. Сити тръгна на пълни обороти, натисна изключително високо, постави Тотнъм под напрежение и ги принуди да печелят бързо топката, понякога дълбоко в половината на съперника. Доку създаде първия добър шанс след една от тях в 6-ата минута.

След последвалия корнер обаче „шпорите“ поднесоха шок на требъл победителите. Сон беше изпратен на контраатака, задържа се в наказателното поле и вкара за 1:0 (6′). Това беше първият удар към вратата на гостите след доминиращата начална фаза на Сити. Домакините обаче отвърнаха на удара със светкавична скорост – макар и с малко късмет. Сон отклони свободен удар на Алварес в собствената си врата (9′).

Фоден обърна мача – два алуминиеви гола за Сити

Грачът продължи също толкова бурно, колкото и започна. Хааланд пропусна страхотен шанс да поведе (13′), след което Тотнъм влезе по-добре в играта и на моменти сам поемаше инициативата. Това отвори пространство за небесносините.

Доку например имаше твърде много пространство отляво и ударът му в горния десен ъгъл се удари в напречната греда и стълба, а след това и в аут (30′). Нещата се развиха по-добре само малко по-късно, когато защитата на „шпорите“ се отдалечи твърде много от своите съперници и Фоден завърши добра комбинация в наказателното поле чрез Доку и Алварес, за да поведе (31′).

Следващото попадение в интересното първо полувреме бе дело на Алварес, който в 36-ата минута удари гредата с нисък удар. Сити се оттегли на полувремето със заслужена преднина, която можеше да бъде и по-голяма

Тотнъм изравни два пъти

Само няколко секунди след подновяването на играта Викарио допусна катастрофална грешка при изграждането на топката, но компенсира грешката си със силно спасяване с летящ плонж на удара на Бернардо Силва (46′).

След това играта донякъде се успокои, като на моменти Сити беше твърде неточен в атака, за да бъде наистина опасен. След това в играта на домакините се прокрадна грешка. Тотнъм наруши изграждането на играта на „гражданите“, Ло Селсо сам пое топката и стреля ниско вляво (69′). Малко след това негов далечен удар бе отразен встрани от вратата (72′).

Грийлиш отговори добри десет минути по-късно. Сити отново бяха засилили натиска и жокерът отново вкара, след като домакините спечелиха топката и бързо се смениха. Победният гол? Не и при Кулушевски. След центриране от Джонсън 23-годишният футболист надви Аке в битка един на един във въздуха и с глава вкара топката в мрежата (90′).

Сити се чувства в неравностойно положение: Ожесточени дискусии с Хупър

Сити реагира на новия шок с яростни атаки, но най-голямо внимание привлече решението на съдията Саймън Хупър. В продължението на мача Хааланд беше фаулиран от Емерсон Роял в средата на терена, но норвежецът продължи веднага и с дълга топка прати в аут Грийлиш. Хупър първоначално сигнализира за предимство, но след това наду свирката си, за да осуети атаката на „гражданите“ – Грийлиш щеше да се разпише. В сцената нямаше засада.

В крайна сметка резултатът остана 3:3 и така се стигна до третото поредно равенство на английските шампиони. Изоставането от лидера в лигата Арсенал вече е три точки. След последния съдийски сигнал имаше разгорещени дискусии между Хааланд и съдията Хупър. От друга страна, Тотнъм бяха доволни от първата си точка след три поредни поражения

И двата отбора нямат никаква почивка във Висшата лига. Гражданите се изправят срещу Астън Вила в сряда (21,15 ч.). Тотнъм е домакин на Уест Хем Юнайтед в четвъртък