неделя, април 28, 2024
HomeNBAСелтикс разгромяват Уориърс: 82 точки на почивката - 31 борби на Нуркич...

Селтикс разгромяват Уориърс: 82 точки на почивката – 31 борби на Нуркич – Брансън е контузен

Бостън Селтикс ясно подчертаха амбициите си и разкъсаха на парчета Голдън Стейт Уориърс. При победата на Ню Йорк Никс в Кливланд само няколко от играчите на гостите останаха на крака в края. НБА в понеделник сутринта

Шампионите на рекордите Бостън Селтикс разкъсаха на парчета Голдън Стейт Уориърс с победа със 140:88. След прилични начални минути гостите от Калифорния изостанаха преди почивката и на полувремето изоставаха с 38:82. Тогава единадесетата поредна победа на „Селтикс“ вече не можеше да бъде предотвратена, което означаваше, че старши треньорът на „Дъбс“ Стив Кер можеше да даде почивка на звездите си още в началото.

Перфектният рожден ден за Татум

За Бостън (48-12) това беше най-голямата преднина на антракта в историята; за Уориърс това беше най-големият дефицит. „Това беше страхотен рожден ден“, обобщи Джейсън Тейтъм (вече на 26 години) след мача, в който отбеляза 27 точки. Съотборникът му Джейлън Браун дори отбеляза 25 точки след първите две четвъртини и завърши с 29 точки. Това беше третата най-висока победа на Бостън от основаването на клуба през 1946 г., като единствените други по-чисти победи са 133:77 в Чикаго (8 декември 2018 г.) и 128:75 срещу Сакраменто на 25 януари 2022 г. Освен това Селтикс вече са първият отбор в историята на лигата, който печели три мача в един сезон с 50 или повече точки. През ноември Селтикс победиха Индиана със 155:104, а наскоро – Бруклин със 136:86.

Дълги лица за гостите (32-28). Къри пропусна всичките си девет опита за три точки (четири точки) и се обади след 17 минути игра. „Те направиха с нас това, което ние обикновено правим с нашите съперници – каза покрусената суперзвезда. Нито един от петимата стартови играчи не отбеляза двуцифрен резултат.

Магия на шест – Тайс и Клипърс спечелиха битката в защита

На други места беше по-вълнуващо, отколкото в Бостън. Лос Анджелис Клипърс, водени от Даниел Тайс (4 точки, 13 борби), удържаха минимална победа с 89:88 над Минесота Тимбъруулвс в мач от горната част на таблицата. Кави Леонард (32) се отличи в битката в защита на Севера, а Лос Анджелис намали разликата в таблицата до вторите в конференцията на Запад: Клипърс вече са 38-20, а Ти-Уолвс – 42-19.

Оклахома Сити Тъндър (42-18) зае първото място на Запад с победа със 118-110 при гостуването си на Финикс Сънс (35-26). Шай Гилджъс-Александър отново беше най-добрият реализатор на ОКС с 35 точки, а центърът на Сънс Юсуф Нуркич грабна 31 борби (рекорд на франчайза, преди това 27), което е най-добрият му резултат от 14 години насам.

Мавс загубиха от Сиксърс – Банчеро блесна срещу Детройт

Далас Маверикс и Макси Клебер претърпяха пореден неуспех в битката за директно класиране в плейофите. Загубата със 116:120 (51:56) срещу Филаделфия 76ърс (35-25) бе второ поредно поражение за тексасците. Клебер отбеляза две точки. 38 точки, единадесет борби и десет асистенции на топзвездата Лука Дончич не бяха достатъчни. С 34-27 точки тексасците са на осмо място на Запад.

Междувременно Орландо Меджик със световните шампиони Франц и Мориц Вагнер все още може да се надява да се класира директно за плейофите. Отборът от Флорида спечели категорично със 113:91 (59:50) срещу изпадналия в криза Детройт Пистънс (9-51) и се изкачи на шесто място в плейофите с баланс 35-26 на Изток. Франц Вагнер отбеляза 13 точки, а Мориц – шест. Най-резултатен за победителите беше Паоло Банчеро (29), който участва в мачовете на звездите.

Ню Йорк Никс (36-25) също заемат директно място в плейофите, но победата им със 107:98 над Кливланд Кавалиърс (39-21) бе скъпоструваща. Най-добрият играч на тима Джейлън Брансън добави към и без това пълния списък с контузени играчи с травма на коляното в началната минута – диагнозата все още не е поставена. Айзея Хартънстайн завърши с осем точки, седем борби и осем асистенции. След отсъствието на Брансън Никс останаха само с трима заместници на пейката.