понеделник, май 6, 2024
HomeEsportsDFB-ePokal: Третодивизионен отбор шокира Майнц - защитаващите титлата си шампиони го правят...

DFB-ePokal: Третодивизионен отбор шокира Майнц – защитаващите титлата си шампиони го правят вълнуващ

Досегашните силни лидери в югоизточната дивизия на VBLCC, Майнц 05, бяха елиминирани от DFB-ePokal. Отборът от Райнхесен загуби драматично от третодивизионния Виктория Кьолн, докато РБЛЗ надделя с малко

РБЛЗ се нуждаеше и от трите си мача срещу Хановер 96. След като Риад Фазлия от Хановер победи Умут Гюлтекин от Лайпциг с 3:2, Андерс Вейрганг успя да наложи решаващия трети гейм, побеждавайки Тугрулхан Ефе „Яроналдо“ Яр с 2:1. Датчанинът остана на подложката и взе реванш от „ItsRiaad“ от името на своя съотборник. Младежът осигури победата на саксонците с 5:2.

Кьолн спечели карнавален трилър срещу Майнц

Междувременно Майнц 05, най-големият съперник на Лайпциг в битката за първенството на дивизията и лидер в югоизточната част на ВБЛСС, беше победен от третодивизионния Виктория Кьолн в сблъсък на карнавални крепости. В решителния трети мач Онур Полат от Кьолн и Макс Юлиус „Диваците“ от Майнц разиграха истински трилър за купата.

Докато професионалистът от VBL бе спечелил категорично първия двубой с 4:0, във втория мач за вечерта се развихри интензивна размяна на удари. След малко повече от 30 игрови минути резултатът беше 2:2 благодарение на четири изключително впечатляващи гола, преди „Onur_38P“ да дръпне с 4:2 в рамките на няколко мига във втория рунд. В резултат на това ‘Diviners’ трябваше да увеличи риска – от което се възползва Polat и направи 5:2 в 71-ата минута.

Предполагаемо сигурна преднина, която обаче трябваше да се стопи застрашително в последните метри. Шест игрови минути преди края на редовното време играчът на Майнц намали изоставането си до 3:5, преди да добави четвърти гол в продължението на мача. В крайна сметка обаче това дойде твърде късно, след последвалия удар всичко свърши и изненадата за купата беше съвършена

KSV победи Байерн – жените на FOKUS не успяха да победят Карлсруе

Историята вече се повтори през уикенда – поне в някои отношения. Още през сезон 2020/21 г. Холщайн Кил беше отстранил ФК Байерн Мюнхен във 2-ия кръг на турнира за купата. Тогава те постигнаха успех на истинския терен в дузпи, но електронните мачове направиха по-малко вълнуващи в настоящия DFB ePokal. KSV изпрати Мюнхен у дома с победа 2:0 след дузпи и се класира за 16-ия кръг

PHIRONIX, който играе за СК Карлсрухер в DFB ePokal и Виртуалната бундеслига, също е в последния 16-и кръг. Отборът от Баден беше изтеглен срещу обединения женски отбор на FOKUS и Hertha BSC, който влезе в историята в първия основен кръг срещу TSG Hoffenheim. Фабиен Морлок и Дженифър Кушмешки обаче не успяха да надградят успеха си от първия кръг срещу КСБ. ‘FabienneXIII’ беше победена с 4:6 от Justin ‘milkalove’ Springer, а ‘Jennii_Official’ загуби с 2:1 от Khalid Gürel.

Двубой между Бадиш и Шваб в 16-ия кръг

Непосредствено след 2-ия основен кръг беше изтеглен и жребият за 16-ия кръг на DFB ePokal, който е насрочен за 26 март. Очакват се следните мачове: