понеделник, април 29, 2024
HomeFootballСветците са твърде разточителни: двама дебютанти с голове изстрелват Ливърпул на четвъртфиналите

ФК Ливърпул се класира за четвъртфиналите на ФА Къп. След много колебливо начало младият отбор на червените си осигури категорична домакинска победа срещу Саутхемптън

Юрген Клоп се надяваше на нищо по-малко от „чудеса“ по отношение на персонала преди мача със светците – но не му беше позволено да ги изпита. Затова „червените“, които все още не бяха приключили с триумфа си за Купата на Лигата срещу Челси и трябваше да платят скъпо за контузиите на Грейвънберш и Ендо, започнаха турнира за Купата на Англия с шестима нови играчи и още по-млада стартова XI. Така например 18-годишният Кумас направи своя професионален дебют

Разбира се, отборът на Ръсел Мартин също беше наясно с притесненията на домакините и въпреки осемте (!) промени присъстваше още от първата секунда и след половин минута вече празнуваше първия си гол. При отбелязването на гола обаче Мара беше в явен офсайд, но въпреки това сцената положи основите на началните минути, в които Саутхемптън пропусна няколко чудесни шанса да направи 1:0. Самият нападател на два пъти не успя да преодолее Келехер (6., 11.), а Сулемана удари само гредата (5.).

Кумас вкара гол в първия си мач

След като някак си се спаси от фалстарта, LFC постепенно влезе по-добре в играта. Въпреки че Ротуел (18) и Сулемана (38) имаха нови опасни моменти за светците, високата преса на домакините беше все по-ефективна срещу рискованата игра на гостите. Гакпо създаде първия шанс (21), преди Ливърпул най-накрая да натисне газта в последните минути на първото полувреме. Елиът не успя да преодолее Лъмли с далечен удар (42′), който малко по-късно беше избит от Кумас (45′). Дебютантът едва не последва първия си гол с първата си асистенция. Гакпо обаче пропусна (45.+1).

През второто полувреме първоначално изглеждаше, че изобилието от шансове ще продължи безпроблемно. От една страна, Сулемана пропусна следващия шанс от висок калибър (48′), а от друга – Гакпо последва примера му (52′).

Като цяло обаче все по-уверените в себе си домакини запазиха спокойствие. Но когато червените допуснаха нещо да се случи, нещата станаха наистина неприятни. Такъв беше случаят в 68-ата минута, когато Чарлс беше оставен непокрит пред Келехер.

Джокер Данс вкара два пъти

Вероятно окрилен от тази възможност, Ливърпул отново вдигна оборотите, натисна за последния гол и го получи в лицето на резервата Данс, който отбеляза и първия си професионален гол на 18-годишна възраст (73′). Нападателят с привличаща вниманието коса обаче не беше достатъчен: след като Гакпо не успя да направи 3:0 след самостоятелен пробив (85′), Данс дори вкара дузпа за 3:0 (88′).

Това беше четвъртата загуба на Саутхемптън в последните им пет състезателни мача. Поради това те ще трябва да извършат някои възстановителни дейности преди гостуването си на клуба от подножието на върха Бирмингам в събота (18:00 ч.). От друга страна, ФК Ливърпул спечели петия си пореден състезателен мач и ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед на четвъртфиналите за Купата на Англия. Преди да се изправят срещу „червените дяволи“ обаче, подопечните на Юрген Клоп ще се изправят срещу съперниците си в 16-ия кръг в събота. Червените гостуват на Нотингам Форест от 16:00 ч. и ще се стремят да спечелят точки в надпреварата в Чемпиъншип.