четвъртък, май 2, 2024
HomeMotorsportsСветовен шампионат Supersport 300 в Мост: Ленокс Леман (KTM) се качва на...

Световен шампионат Supersport 300 в Мост: Ленокс Леман (KTM) се качва на подиума

Колоездачът на КТМ от Фройденберг Ленокс Леман показа силна надпревара на домашното състезание в Мост – Един състезател е хоспитализиран с травма на главата

Ленокс Леман от екипа на Saxon Freudenberg се качи на подиума в Световния шампионат Supersport 300 в Мост. Във второто състезание състезателят от Дрезден завърши трети със своя KTM. Състезанието бе спечелено от пилота на Kawasaki Виктор Стийман, който отбеляза третата си победа в класа.

Второто състезание от Световния шампионат Supersport 300, което се проведе непосредствено след втория кръг от Световния шампионат Superbike, трябваше да бъде прекъснато два пъти. Още на старта имаше инцидент на правата, в който участваха четирима състезатели.

Инди Оферт (Yamaha) получи травма на главата и бе откаран в медицинския център, а по-късно в болницата в Мост. Състезанието, съкратено до 14 обиколки, трябваше да бъде спряно отново по-късно след катастрофа на Алесандро Занка (Kawasaki). След като две трети от състезателното разстояние беше изминато, нямаше повече рестартиране.

Ленокс Леман, който завърши единадесети в първото състезание в събота, излиза в лятната ваканция на седмо място в световния шампионат с 90 точки. Сънародникът му Дирк Гайгер (Kawasaki) завърши шести във второто състезание и е 13-и в шампионата.