csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsSupersport 300-as világbajnokság Mostban: Lennox Lehmann (KTM) a dobogón végzett

Freudenberg KTM versenyző Lennox Lehmann erős versenyt mutat a hazai versenyen Mostban – Egy versenyző fejsérüléssel kórházba került

Lennox Lehmann a Saxon Freudenberg csapatból a dobogóra állhatott a Supersport 300-as világbajnokságon Mostban. A második futamban a drezdai versenyző a harmadik helyen végzett a KTM-mel. A versenyt a Kawasaki versenyzője, Victor Steeman nyerte, aki harmadik győzelmét ünnepelhette az osztályban.

A Supersport 300 világbajnokság második futamát, amelyet közvetlenül a Superbike világbajnokság második fordulója után rendeztek, kétszer is meg kellett szakítani. Már a rajtnál történt egy incidens az egyenesben, amelyben négy versenyző is érintett volt.

Indy Offer (Yamaha) fejsérülést szenvedett, és az orvosi központba, majd a Most kórházba szállították. A 14 körre csökkentett versenyt később ismét meg kellett állítani, miután Alessandro Zanca (Kawasaki) bukott. A versenytáv kétharmadának teljesítése után nem volt több újraindítás.

Lennox Lehmann, aki a szombati első futamban a tizenegyedik helyen végzett, 90 ponttal a világbajnokság hetedik helyezettjeként vonul a nyári szünetre. Honfitársa, Dirk Geiger (Kawasaki) hatodik lett a második futamban, és a 13. helyen áll a bajnokságban