неделя, май 5, 2024
HomeMotorsportsСветовен шампионат по суперспорт Phillip Island (Състезание 2): Марсел Шрьотер се бори...

Световен шампионат по суперспорт Phillip Island (Състезание 2): Марсел Шрьотер се бори за победа

Марсел Шрьотер финишира само на 0,2 секунди зад победителя Яри Монтела в неделното състезание от Световния шампионат по суперспорт в Австралия и отново се качи на подиума

Пловдивският пилот на NV-Agusta Марсел Шрьотер завърши и второто състезание от Световния шампионат Supersport на Филип Айлънд (Австралия) на подиума. Шрьотер показа безупречно състезание и изпусна първата си победа в базирания на серийни автомобили шампионат само с 0,203 секунди.

Стартът на второто състезание трябваше да бъде отложен с почти два часа, тъй като по време на състезание от съпътстващата програма в завой 2 беше оставено гъсто петно от масло. Бяха извършени обширни почистващи дейности, за да може да започне второто състезание от WSSP.

Голяма част от състезателите бяха против започването на състезанието. Шрьотер също беше недоволен от условията. Въпреки това организаторите решиха да стартират състезанието в дистанция от девет обиколки. Това направи излишно планираното задължително спиране в бокса.

Шрьотер стартира състезанието от втора позиция на стартовата решетка. Полякът Яри Монтела (Ducati) се утвърди в челото още на старта. Полето премина без инциденти през втория завой, в който беше използвано много свързващо вещество

Съботният победител Монтела ясно се откъсна от останалата част от полето още в първата обиколка. Шрьотер поведе групата на преследвачите. Стефано Манци (Yamaha), който финишира втори в събота, отпадна от групата на преследвачите и малко след това отново катастрофира

В последната фаза Шрьотер направи големи крачки към Монтела и усети шанса за първата си победа. Но Монтела удържа лидерството и спечели и второто състезание на откриването на сезона в Австралия. Шрьотер завърши втори на подиума. Адриан Хуертас (Ducati) допълни топ 3

Марсел Бренер (Kawasaki) завърши второто състезание на 25-та и следователно последна позиция. Швейцарският пилот изостана на 44 секунди от победителя Монтела. Нито един от пилотите на Kawasaki не завърши в точките. Кан Енчю завърши само на P16.

Сезонът на Световния шампионат по суперспорт през 2024 г. продължава след четири седмици в Барселона (Испания)