четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AРепетиция на BVB: Наказанието на Тео е достатъчно за Милан - Камарда...

Репетиция на BVB: Наказанието на Тео е достатъчно за Милан – Камарда поставя възрастов рекорд

Милан завърши успешно генералната си репетиция преди сблъсъка с Дортмунд в Шампионската лига. Премерената игра и реализираната дузпа от Тео бяха достатъчни за „росонерите“ срещу АС Флоренция. 15-годишният Камарда постави и нов възрастов рекорд в Серия А

Преди важния мач от Шампионската лига срещу Дортмунд, в който Милан вече има забрана да губи, росонерите искаха да натрупат увереност в Серия А срещу Флоренция. На АС обаче бяха нужни 23 минути, за да открие резултата срещу Фиорентина, които също са в горната третина на таблицата. След проучвателна фаза от двете страни Пулишич за първи път тества вратаря Терачано с мощен удар

Милан се приближава

Шампионите от 2022 г. останаха по-опасният отбор. Отклонено центриране на Калабрия бе парирано от Терачано (43′), а малко след това Побега стреля с глава (45′).

Гостите от Флоренция разиграваха приятно до наказателното поле, но стражът на Милан Майгнан реално не трябваше да се намесва – и защото съотборникът му Побега внимаваше (33′), а бившият играч на Щутгарт Гонзалес пропусна

Тео е фаулиран и сам реализира дузпата

Йович, който замени отстранения Жиру, се появи малко преди почивката. След негов пропуск в наказателното поле Тео проби и беше съборен от Паризи. Фаулираният играч реализира отсъдената дузпа, за да направи резултата 1:0 на почивката (45:+2).

След почивката росонерите бяха тези, които започнаха по-добре. Терачано обаче беше в добра форма и спаси удар с глава на Саму Чукуезе (49′). След това неговият опонент Майгнан бе извикан за първи път в игра, тъй като французинът пое най-големия риск да улови топката от крака на Белтран след контраатака (50′).

Пасивни росонери – Гонзалес няма късмет

След това Милан се дръпна рязко назад и позволи на играчите на Виола да се открият. И Фиорентина излезе напред, но в повечето случаи беше твърде неудобна в близост до наказателното поле. Гонсалес също нямаше късмет, че ударът му от остър ъгъл само докосна гредата (62′).

Дълго време домакините не предприемаха нищо в атака, след което Йович направи 2:0 сам пред Терачано след прецизен пас на Тео (75′). Флорентинците опитаха всичко, но твърде често пропускаха целта, но все пак имаха чудесен шанс да изравнят в продължението на мача. Майгнан обаче спаси с дясната си слепоочието срещу Мандрагора (90.+6), за да осигури успешна генерална репетиция за ШЛ, която също така позволи на Милан да се изпревари Фиорентина в таблицата

Рекорд на Камарда

Заключителният акцент бе осигурен от един тийнейджър: Камарда, който е само на 15 години и 260 дни (роден през 2008 г.), стана най-младият играч, играл някога в Серия А, когато влезе като резерва в 85-ата минута. Нападателят на Милан замени защитника Уиздъм Амей, който беше на 15 години и 274 дни, когато се присъедини от ФК Болоня през 2021 г.