hétfő, április 29, 2024
HomeSerie ABVB főpróbája: Theo büntetője elég volt a Milannak - Camarda korrekordot állított...

BVB főpróbája: Theo büntetője elég volt a Milannak – Camarda korrekordot állított fel

A Milan sikeresen teljesítette a főpróbát a Dortmund elleni Bajnokok Ligája-összecsapás előtt. A Rossoneri számára a Firenze ellen elég volt egy kimért teljesítmény és Theo jól elvégzett büntetője. A 15 éves Camarda ráadásul új Serie A korrekordot is felállított

A Dortmund elleni fontos Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt, amelyen a Milan már eltiltott a vereségtől, a Rossoneri a Firenze elleni Serie A-s mérkőzésen igyekezett növelni önbizalmát. Az AC-nek azonban 23 percre volt szüksége ahhoz, hogy megnyissa a gólok sorát a szintén a tabella első harmadában álló Fiorentina ellen. Egy mindkét oldalt felderítő játék után Pulisic tesztelte először Teraziano kapust egy erőteljes lövéssel

Milánóiak közelednek

A 2022-es bajnok továbbra is a legveszélyesebb csapat. Egy Calabria-leválást gyorsan hárított Teraziano (43′), ahogy nem sokkal később Pompega fejesét is (45′).

A firenzei vendégek kellemesen játszottak fel a büntetőterületig, de Mainan Milan-kapusnak nem kellett érdemben közbeavatkoznia – és mert Pompega csapattársa óvatos volt (33′), a korábbi stuttgarti játékos Gonzalez pedig mellé lőtt

Theo-t szabálytalankodnak és ő maga végzi el a büntetőt

Jovic, aki az eltiltott Giroud-t váltotta, nem sokkal a szünet előtt mutatkozott be. Egy az egyben passza után Theo lépett be a büntetőterületre, és Parisi lehozta. Az így megítélt büntetőt a szabálytalankodó játékos értékesítette, így a szünetben 1-0 volt az állás (45:+2).

A szünet után a Rossoneri kezdett jobban. Teraziano azonban jó formában volt, és Samu Chuquese fejesét hárította (49′). Ezt követően csapattársának, Mainannak kellett először igazán hárítania, a francia ugyanis egy ellentámadás után a legnagyobb veszélyben lévő Beltran lábáról halászta le a labdát (50′).

Passzív Rossoneri – balszerencsésen Gonzalez

A Milan ezután élesen visszaesett, és hagyta, hogy a Viola játékosai kinyíljanak. A Fiorentina is előretört, de a büntetőterület közelében többnyire nagyon ügyetlen volt. Gonzalez is balszerencsés volt, amikor éles szögből leadott lövése csak a kapufát érintette (62′).

K

Támadásban egy ideig nem jött semmi a hazaiaktól, majd Jovic szépített 2-0-ra, miután Theo jól eltalált passzát követően egyedül maradt Teraziano előtt (75′). A firenzeiek mindent megpróbáltak, de túl sokszor hibáztak, de a hosszabbításban így is volt egy nagy esélyük az egyenlítésre. Mainan azonban Madragora jobb halántékával hárított (90.+6) és bebiztosította a sikeres CL főpróbát, amivel a Milan a

tabellán is megelőzte a Fiorentinát.

Camarda rekordja

A végső fénypontot egy tinédzser szolgáltatta: a mindössze 15 éves és 260 napos (2008-ban született) Camarda lett a valaha volt legfiatalabb játékos, aki valaha játszott a Serie A-ban, amikor a 85. percben csereként beállt. A Milan támadója a védő Wisdom Amey-t váltotta, aki 15 éves és 274 napos volt, amikor 2021-ben az FC Bolognától érkezett az együtteshez.