четвъртък, май 9, 2024
HomeBundesligaРанен и късен гол: Лайпциг се класира за четвъртфиналите

Ранен и късен гол: Лайпциг се класира за четвъртфиналите

RB Лайпциг достигна до последните осем на турнира за Купата на DFB. Саксонците до голяма степен доминираха в мача с Рощок и очаквано надделяха.

Доменико Тедеско от Лайпциг, след победата с 2:0 в Щутгарт в схема 3-1-4-2 и с Хенрихс за Силва (на пейката), веднага постави своя печат върху играта. След шест минути РБ имаше лесен мач, Поулсен необезпокояван вкара с глава за преднина. Иначе Рощок се защитаваше добре, но не можеше да се справи с нападението.

Като треньорът на Рощок Йенс Хьортел – след домакинското поражение с 0:1 срещу Хановер с шестима нови играчи (Ридел, Майер, Ротер, Мамба, Ингелсон и Мунси) и подреден в 3-5-2 – допусна много малко, се получи едностранна игра, в която обаче РБ имаше проблем.

Два алуминиеви гола за Лайпциг

Лайпциг трудно можеше да намери изход. След стандарт обаче 2:0 почти падна – и то с втория удар към вратата. Само стълбът попречи на опита на Орбан да се удари в гредата (28.). Третият удар на Нкунку от Лайпциг най-накрая разтресе напречната греда (39-и). Така на почивката резултатът остана 1:0.

Малко след подновяването на играта Клостерман не успя да се разпише от воле (47-ата минута), след което Рощок излезе в атака. Особено опасен беше ударът на Нейдхарт, но финалът на жокера мина покрай гредата (51). Краткият период на натиск на Kogge обаче скоро след това рязко приключи.

Екскурзия в Гулаци без последствия – Кампл спасява

През второто полувреме Рощок се държеше по-добре и дори имаше следващия голям шанс чрез Ротер, тъй като Гулачи беше отиграл топката в краката на играча на гостите след пътуване. Ударът му от халфовата линия обаче е изчистен от голлинията (64-та минута). РБ отново не предизвика вратаря на Коге Колке до 67-ата минута, когато Нкунку не успя да се разпише от свободен удар.

Дани Олмо се нуждае само от една минута

В заключителната фаза на нискорезултатния мач и двете страни бяха наистина опасни: Ингелсон пресече вместо да стреля от добра позиция, но Кампл спаси от Мунси в най-висока извънредна ситуация (78.). От другата страна RB се оказа спокоен: Дани Олмо вкара само минута след смяната си след контраатака за 2:0 (82.). Това означаваше и крайния резултат, също и защото Колке спаси късно срещу Силва (90.+2).

Лайпциг не е допуснал гол след три кръга за купата и е един от фаворитите за спечелване на Купата на DFB, след като Байерн и Дортмунд бяха елиминирани. Първо обаче продължава Бундеслигата. В неделя (15.30 ч.) в града пристига Волфсбург. Рощок приема 1. ФК Хайденхайм ден по-рано (13:30 ч.) в Unterhaus.