понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueЕлегантният гол на Еланга е водещ: ManUnited победи Брентфорд

Елегантният гол на Еланга е водещ: ManUnited победи Брентфорд

Манчестър Юнайтед спечели мача си за наваксване и остава в обсега на местата, даващи право на участие в Шампионската лига. В Брентфорд „червените дяволи“ бяха ледено студени след подновяването на играта.

След равенството 2:2 срещу Астън Вила треньорът на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник отново можеше да разчита на Кристиано Роналдо, който започна, както и на Мактоминей. Матич беше на пейката, а Кавани не беше в състава.

Де Хеа прави няколко спасявания

Въпреки завръщането на CR7, „червените дяволи“ се бориха през първото полувреме срещу промотирания Брентфорд, като нямаха какво да покажат за ранния си успех. Единствено Еланга създаде опасност в наказателното поле на „пчелите“ (9-и). Вместо да бъдат опасни, английските рекордьори бяха оспорвани предимно в защита. Намиращият се във форма страж де Хеа се оказа силен стожер: испанецът спаси два пъти с крак срещу Йенсен (13-и и 32-и).

Отборът на Рангник владееше повече топката, но се противопоставяше отново и отново и на няколко пъти имаше късмет, например в 14-ата минута. Алекс Телес спасява доста случайно удара на Бех Сьоренсен пред голлинията.

ManUnited ефективен в средата на второто полувреме – домакините вкараха гол

Всичко друго, но не и късмет, беше необходимо на ManUnited през второто полувреме. Червените дяволи овладяха по-добре събитията и поведоха, след като CR7 удари греда (47-ата минута): 19-годишният Еланга сложи топката на себе си и с глава вкара за 1:0 (55-ата минута). Вместо сами да бъдат опасно контраатакувани, гостите се извисиха малко по-късно след бърза контраатака – Гринууд (20 г.) трябваше само да вкара след въвеждане от CR7 и преминаване на Бруно Фернандес (62 г.).

Брентфорд почти не участваше в нападението от този момент нататък. От друга страна, МанЮнайтед запази хладнокръвие и дори направи 3:0 чрез Рашфорд (77-ата минута), след като МакТоминей бе спечелил красиво топката, но последният гол бе отбелязан от Тони, който вкара утешителния гол в 85-ата минута.

Седмият в класирането „червен дявол“ е изправен пред важен мач в лигата срещу четвъртия в класирането Уест Хем (събота, 16:00 ч.). Брентфорд, който загуби пет от последните си шест мача, е домакин на Уулвърхемптън Уондърърс по същото време.