hétfő, május 13, 2024
HomeBundesligaEgy korai és egy késői gól: a Lipcse bejutott a negyeddöntőbe

Egy korai és egy késői gól: a Lipcse bejutott a negyeddöntőbe

RB Leipzig bejutott a DFB-kupa nyolcaddöntőjébe. A szászok nagyrészt uralták a Rostock elleni mérkőzést, és a várakozásoknak megfelelően győztek.

Domenico Tedesco lipcsei csapata a Stuttgartban aratott 2-0-s győzelem után 3-1-4-2-ben és Silva helyett Henrichsszel (kispad) azonnal rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Hat perc elteltével könnyű dolga volt az RB-nek, Poulsen zavartalanul fejelt a vezetésért. A Rostock egyébként jól védekezett, de támadásban alig tudott feljavulni.

Mert a Jens Härtel által edzett rostockiak – a Hannover elleni 0:1-es hazai vereség után hat új játékossal (Riedel, Meier, Rother, Mamba, Ingelsson és Munsy), 3-5-2-ben rendezett összeállításban – nagyon keveset engedtek, egyoldalú meccs alakult ki, amelyben viszont az RB-nek meggyűlt a baja.

Két alumínium gólt kapott a Lipcse

Leipzig nehezen talált utat magának. Egy standard után azonban majdnem beesett a 2:0 – méghozzá a második kapura lövéssel. Orbán próbálkozását csak a kapufa akadályozta meg, hogy a kapufát találja el (28.). Nkunku harmadik lipcsei lövése végül a keresztlécet rázta meg (39.). Így maradt az 1-0 a szünetben.

Röviddel a folytatás után Klostermann szűken bukott el egy röplabdával (47.), ami után a Rostock támadólag lépett fel. Különösen Neidhart lövése volt veszélyes, de a joker befejezése csak a kapufa mellett suhant el (51.). Kogge-ék rövid nyomásgyakorlása azonban nem sokkal később hirtelen véget ért.

Gulacsi kirándulás következmények nélkül – Kampl megment

Mindezek ellenére a második félidőben jobban tartotta magát a Rostock, sőt, Rother révén a következő nagy lehetőség is megvolt, ugyanis Gulacsi egy botlás után a vendégek játékosának lábába játszotta a labdát. A félpályáról leadott lövését azonban a vonalról tisztázták (64.). Az RB a 67. percig nem kérdőjelezte meg újra Kogge kapusát Kolke-t, Nkunku szabadrúgásból nem talált be.

Dani Olmónak csak egy perc kell

A gólszegény mérkőzés záró szakaszában mindkét oldalon voltak igazán veszélyesek: Ingelsson jó helyzetből lövés helyett keresztbe tett, de Kampl a legnagyobb vészhelyzetben Munsy elől mentett (78.). A túloldalon az RB higgadtnak bizonyult: Dani Olmo alig egy perccel a becserélése után egy ellentámadás után betalált és 2:0-ra alakította az állást (82.). Ez egyben a végeredményt is jelentette, többek között azért is, mert Kolke későn mentett Silva ellen (90.+2).

A Lipcse három forduló után még nem kapott gólt a kupában – és a Bayern és a Dortmund kiesése után a DFB-kupa egyik favoritja. Először azonban folytatódik a Bundesliga. Vasárnap (15.30) a Wolfsburg érkezik a városba. A Rostock előző nap (13.30) az 1. FC Heidenheimet fogadja az Unterhausban.