неделя, май 5, 2024
HomePremier LeagueПреминах в административен режим твърде рано: Ман Сити отново се подхлъзна

Преминах в административен режим твърде рано: Ман Сити отново се подхлъзна

Манчестър Сити изпусна лидерството в надпреварата за шампионската титла. Небесносините пропиляха преднина от 2:0 срещу Кристъл Палас: Манчестър допусна само дузпа в продължението на мача, за да стигне до равенство 2:2.

След успеха при гостуването на промотирания Лутън – първа победа в първенството от повече от месец, Пеп Гуардиола даде почивка на много от постоянните си играчи в мача от Шампионската лига в Белград (3:2), който нямаше спортно значение. Ролята беше обърната срещу Кристъл Палас: отново започнаха само Люис и Грийлиш.

Гражданите бяха единственият отбор от първата четворка, който започна в събота, и естествено искаха да излязат напред в мача – и това дълго време си личеше на терена. Срещу един много дълбоко разположен отбор на „орлите“, който започна с пет промени в сравнение с поражението от Ливърпул с 2:1, домакините бяха особено опасни отдясно в началните етапи: Пасове отдясно доведоха до пропуснати шансове от Алварес (5) и Родри (16).

Греалиш вкара гол за трети пореден мач в лигата

В крайна сметка обаче единайсеторката на Гуардиола проби защитния вал през центъра. Фодън се завъртя перфектно и подгони Грийлиш (24) – трети пореден гол на 28-годишния футболист в лигата. Тъй като малко преди почивката централният бранител успя да уцели само външната страна на мрежата (41′), гостите се оттеглиха на почивката с 1:0. На лондончани щеше да им се иска да видят малко по-рано стража на Сити Едерсон. Стражът обаче получи „само“ жълт картон от съдията Пол Тиърни за предизвикателство към Матета (42′), вероятно защото Рубен Диас все още беше на топката.

Вторите 45 минути продължиха в същия дух. Гражданите, които според Opta са имали всичките десет играчи на терена, участвали в шанс през първото полувреме – рекорд във Висшата лига от началото на събирането на данни (2006/07 г.) – продължиха да се установяват в половината на съперника си и след подновяването на играта.

Люис празнува дебют като голмайстор на Висшата лига

Възнаграждението дойде скоро след това: след като гол на Алварес беше отменен заради засада на Родри (52′), Луис направи 2:0 (54′) – 19-годишният играч отпразнува първия си гол във Висшата лига.

След това Ман Сити премина в режим на администриране. Единствено Бернардо Силва отново бе близо до гола (62′). Но Манчестър се реваншира срещу до голяма степен безобидните гости. След една дълга топка Шлуп пресече към Матета, който отбеляза внезапния изравнителен гол (76′). Това беше седмият пореден път, в който небесносините не успяха да отбележат гол в първенството

Олис остава леден в продължението на мача

Въпреки че изглеждаше, че победата вече не е застрашена, Палас изравни. Фоден не видя Матета в собственото си наказателно поле и при опита си да изчисти топката удари крака на преследващия го нападател на Палас вместо топката. Олизе реализира последвалия удар от бялата точка, за да оформи крайния резултат 2:2 (90.+5).

В резултат на това действащите шампиони остават четвърти в таблицата и утре могат да се доближат на шест точки от лидера Ливърпул.

Напред за Манчестър Сити предстои пътуване до Саудитска Арабия за Световното клубно първенство. Във вторник „небесносините“ ще се изправят срещу „Урава Ред Даймъндс“ в Джеда в полуфинал (19:00 ч.).