понеделник, април 29, 2024
HomeBundesligaПредчувствието на Лосиля и "мечтата" на Гамбоа

Предчувствието на Лосиля и „мечтата“ на Гамбоа

Въпреки че VfL Bochum отново изоставаше рано срещу Байерн, Антъни Лосиля предчувстваше, че този път нещата може да са различни – и се оказа прав.

0:7 VfL Bochum отстъпи в първия мач срещу FC Bayern München. Въпреки оживеното начало, повишеният отбор допусна най-високото си поражение в Бундеслигата по това време. В ответния мач имаше опасност от повторение на събитията, тъй като VfL отново започна добре, но след това изостана в началото. Този път обаче отборът на Томас Рейс не се разпадна на отделните си части, а вместо това се развихри и до почивката подари на рекордните шампиони четири гола, някои от които си заслужаваше да се гледат.

Предчувствието на Лосила

Капитанът и завърналият се (след инфекция с корона) Антъни Лосила е имал предчувствие „сравнително рано“, че нещо може да се обърка срещу привидно силните противници в този 22-и ден, както разкри в ефира на „Скай“ след мача. Екипът му е имал правилния похват и тогава „изведнъж всичко се е получило“.

С два мечтани гола на Кристиан Гамбоа и Герит Холтман отборът се прибра в съблекалнята с категорична преднина от 4:1. За Гамбоа беше „мечта“ да вкара първия си гол в Бундеслигата срещу Байерн. Защитникът, който след смяната си бе приветстван от 8500 зрители със скандирания, не се откъсна от тази мечта и през второто полувреме и изведе отбора си до шестата домакинска победа за сезона.

„Има дни като този, в които Байерн може би е на косъм – днес беше един от тези дни“, така треньорът Томас Рейс обобщи тази специална победа с 4:2.