vasárnap, április 28, 2024
HomeBundesligaLosilla előérzete és Gamboa "álma"

Losilla előérzete és Gamboa „álma”

Noha a VfL Bochum ismét korán hátrányba került a Bayern ellen, Anthony Losillának volt egy előérzete, hogy ezúttal másképp alakulnak a dolgok – és be is igazolódott.

0:7 A VfL Bochum kikapott az FC Bayern München ellen az első mérkőzésen. Az élénk kezdés ellenére a feljutott csapat a Bundesliga akkori legmagasabb vereségét szenvedte el. A visszavágón az események megismétlődése fenyegetett, hiszen a VfL ismét jól kezdett, de aztán korán hátrányba került. Ezúttal azonban Thomas Reis csapata nem esett szét az egyes részekre, hanem felpörgött, és a szünetig négy gólt adott a rekordbajnoknak, amelyek közül néhányat érdemes volt megnézni.

Losilla előérzete

A kapitány és visszatérő (a Corona fertőzés után) Anthony Losilla „viszonylag korán” megérezte, hogy a 22. játéknapon a látszólag túlerőben lévő ellenféllel szemben valami történhet, ahogy azt a meccs után a „Sky”-nak elárulta. A csapata jól fogta a dolgot, és aztán „hirtelen minden összejött”.

Két álomgóllal Cristian Gamboa és Gerrit Holtmann révén a csapat egyértelmű 4:1-es vezetéssel vonult az öltözőbe. Gamboa számára „egy álom” volt, hogy megszerezte első Bundesliga-gólját a Bayern ellen. A hátvédet, akit a 8500 néző a lecserélése után skandálással ünnepelt, a második félidőben sem szakadt ki ebből az álomból, és a szezon hatodik hazai győzelméhez vezette csapatát.

„Vannak ilyen napok, amikor a Bayern talán a kezünkben van – a mai egy ilyen nap volt” – így foglalta össze Thomas Reis edző ezt a különleges 4-2-es győzelmet.