четвъртък, май 2, 2024
HomeLa LigaАтлетико спечели луд мач срещу Хетафе - Трима жокери накараха Симеоне да...

Атлетико спечели луд мач срещу Хетафе – Трима жокери накараха Симеоне да се усмихне

В събота вечерта Атлетико спечели луд двубой срещу Хетафе с 4:3 след последните незадоволителни резултати. Първоначално „колчонеросите“ бяха на ход след пропусната дузпа, след това изоставаха, след това бяха в числено превъзходство – и все пак в крайна сметка ликуваха в заключителните етапи.

Когато си помислите за Атлетико, зрелището не е следващото нещо, което ви идва наум. Но това, което Rojiblancos изиграха срещу Хетафе, беше върхово футболно забавление, особено през първата част – след като Корреа направи 3:3 дълбоко в седемте минути на продължението на първото полувреме, дори и строгият треньор на Атлетико Диего Симеоне се усмихна.Но по ред.

Мачът между двата мадридски клуба започна разгорещено, като Суарес и Куенка влязоха в остра размяна на думи, след като защитникът на Хетафе падна театрално с удар с лакът. Малко след това Суарес отсъди дузпа срещу стража на Хетафе Сория, която уругваецът пропусна – по този начин вратарят компенсира грешката си (9.).

Correa използва скоростта си

Малко след това обаче топката вече беше във вратата на Хетафе, тъй като Корреа се забавляваше и вкара в мрежата неволна асистенция от Джене (19.). Когато малко след това бившият берлинчанин Матеус Куня увеличи резултата след перфектен ход (27-ми), изглеждаше, че панаирът е прочетен за Хетафе още в началото. Но мадридският крайградски клуб се разбунтува.

Atletico протест – Енес Унал вкарва два пъти с ледена точност

И как! Майорал вкара в мрежата грешно подаване на Янкто (30-и), а Енес Унал реализира с ледена точност две дузпи за игра с ръка след ожесточени протести от страна на „рохибланкос“ (37-и, 42-и). Хетафе бяха на върха, бяха се възнаградили за смелостта си, но бяха наказани отново преди почивката – Лемар проби отляво, Корреа се беше измъкнал на втора греда и с малко късмет – Куенка все пак решително докосна топката с гърди – аржентинецът и двукратен бранител вкара с глава за 3:3 на полувремето (45.+4).

Felipes bad kick – Rojiblancos в числено превъзходство за повече от половин час

Второто полувреме започна с плоска топка и много по-малко открита игра. Очевидно и двамата треньори са искали да видят малко по-малко див футбол и са подредили редиците си. Първоначално шансовете за гол бяха оскъдни, а следващият акцент бе от неприятно естество: Савич затрудни колегата си от защитата Фелипе с рикошет, а ветеранът направи много неприятен удар срещу Арамбари, който можеше да бъде наказан само с червен (58.). На домакините им предстоеше дълъг половин час с човек по-малко.

Трима шегаджии изкупуват Симеоне

Треньорът на Атлети Симеоне реагира незабавно, като извади нападателя Суарес от терена и позволи само дефанзивна игра. Хетафе нямаше почти никакви шансове, с изключение на един слаб удар на Максимович, който мина малко встрани. Едва в заключителните етапи мадридчани отново се включиха напред и бяха възнаградени след стандарт: Жокер де Паул пресече в наказателното поле, Жокер Жоао Феликс насочи топката, докато тя падаше, и Жокер Ермосо закова топката от втори опит със страничен удар от пет метра в мрежата на вратата на Хетафе (89-ата минута) за победата с 4:3.

Не е чудно, че Симеоне жестикулира диво на линията точно преди финалната свирка за края на играта – и видя още едно усилие от Максимович на Хетафе да свири просто широко. Когато финалната свирка най-накрая изсвири, Симеоне се усмихна за втори път и след това се втурна в коридора на съблекалнята с юмрук за радост и всичко останало. Вероятно и за да си поеме дъх след това пътуване с влакче в увеселителен парк с щастлив край.