вторник, май 7, 2024
HomePremier LeagueПреди появата в CL в Мюнхен: Манчестър Юнайтед губи от Брайтън

Преди появата в CL в Мюнхен: Манчестър Юнайтед губи от Брайтън

Манчестър Юнайтед загуби с 1:3 от Брайтън & Хоув Албиън четири дни преди мача си от Шампионската лига в Мюнхен, с което фалстартът им стана перфектен. Със само шест точки от пет мача „червените дяволи“ вече са на 12-о място.

Отборът на треньора Ерик тен Хаг започна обещаващо и най-вече с намиращия се в добра форма Рашфорд, който отново и отново поставяше нащрек защитата на „чайките“ и участваше в почти всяка атака на „червените дяволи“. Играта се изравни след малко повече от десет минути, преди Брайтън да сътвори светкавична атака в 20-ата минута и да поведе благодарение на Уелбек (20).

Изравнителният гол на Хьойлунд е отразен – Великият се увеличава

В резултат на това Юнайтед трябваше да станат по-активни и го направиха: соловите усилия на Рашфорд почти бяха възнаградени, само кракът на Велтман предотврати изравняването, насочвайки топката в левия напречен ъгъл (34.). А няколко минути по-късно също беше опасно, но голът на Хьойлунд (41.) след страхотна асистенция на Рашфорд беше ревизиран след преглед от видеоасистента (43.).

След подновяването на играта Манчестър Юнайтед продължи да натиска за изравняване, но вместо това „чайките“ бяха тези, които накараха разпродадения „Олд Трафорд“ да изпадне в шок. Грос, който наскоро бе включен за първи път в националния отбор на Германия, първо симулира удар, а след това направи 2:0 (53.).

Отговор на Ханибал за ранното решение на Жоао Педро

След откриващия гол Юнайтед не се съвзе и изобщо не намери решения в нападение. Затова пък Брайтън отново показа невероятна ефективност и направи 3:0 още със следващата възможност в лицето на Жоао Педро и осигури предварителното решение (72.). Само минута по-късно резервата Ханибал намали резултата за Манчестър Юнайтед, но след това не се случи нищо повече.

Благодарение на ефективната си игра Брайтън & Хоув Албиън спечели с 3:1 на „Олд Трафорд“ и подпечата фалстарта за Манчестър Юнайтед, който в сряда вечер (21:00 ч.) приема Байерн Мюнхен в откриващия си мач от Шампионската лига. Чайките се изправят срещу АЕК Атина в Лига Европа ден по-късно (21:00 ч.).