събота, април 27, 2024
HomeLa LigaЛевандовски открива резултата: Барса загрява за Шампионската лига

Левандовски открива резултата: Барса загрява за Шампионската лига

ФК Барселона отпразнува категорична победа с 5:0 над Реал Бетис, след като се представи страхотно. Петима различни голмайстори се разписаха в края на мача

Хави се справи без Гюндоган (скамейка) в стартовия състав на Барса, тъй като той се завърна от националния отбор на Германия с проблеми в гърба. Жоао Феликс пък направи своя дебют в стартовия състав.

Каталунците имаха първото попадение в мача чрез Жоао Кансело, но Реал Бетис имаше две добри сцени. Луис Енрике и Айозе имаха два добри шанса в бърза последователност за гостите. След това обаче домакините все повече контролираха играта. Първоначално това се изразяваше само в значително увеличаване на владеенето на топката, тъй като в последната третина не се откриваше плеймейкър.

Тогава именно бившият играч на Щутгарт Ромеу подаде на Жоао Феликс. Португалецът си позволи да бъде избутан малко, но вкара от остър ъгъл, за да поведе (25-и).23-годишният новак беше замесен и във втория гол, защото не се включи. Подаване в коридор пусна Жоао Феликс, което даде възможност на Левандовски да се разпише и той успя да насочи към вътрешната греда, за да направи 2:0 (32-ри).

Тер Стеген предотврати изравнителния гол

Най-вече малко преди почивката Реал Бетис стана наистина опасен. Вилиан Жозе изпробва вратаря Тер Стеген от близко разстояние. При контраатаката Жоао Феликс отново пропусна шанса. Вратарят Руи Силва направи страхотно спасяване.

След смяната съпротивата на Реал Бетис беше ограничена, така че подарък за рождения ден на треньора нямаше. Треньорът Пелегрини празнуваше 70-ия си рожден ден и трябваше да гледа как Феран Торес завива от свободен удар покрай стената в мрежата за 3:0 (62-ра минута). Само четири минути по-късно Левандовски подаде на Рафиня в наказателното поле, който необезпокояван увеличи преднината на 4:0 с шут. Реал Бетис оказа само ограничена съпротива. Жоао Кансело надбяга своя съперник и вкара с тъчдаун за 5:0 (81.)

По този начин каталунците остават непобедени в петия ден от мача с едно равенство и четири победи. Роял Антверпен ги очаква в Шампионската лига следващия вторник. Лигата продължава в събота срещу Селта Виго. Реал Бетис се изправя срещу ФК Кадис (неделя), но първо трябва да играе с Глазгоу Рейнджърс (четвъртък) в Лига Европа.