понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AПредварително решение в надпреварата за титлата? Юве се подхлъзна и срещу Удине

Предварително решение в надпреварата за титлата? Юве се подхлъзна и срещу Удине

След като загуби сблъсъка на върха в Интер Милано, Ювентус Торино се подхлъзна и у дома срещу Удинезе Калчо. При поражението с 1:0 им липсваха идеи в предни позиции и направиха решаващ фалш отзад

С равенството 1:1 срещу Емполи и най-вече с 0:1 в Интер Милано Ювентус наскоро претърпя сериозен провал в надпреварата за титлата. Срещу отбора от подножието на класирането Удинезе целта беше да ближат раните си и да повишат самочувствието си – но след това всичко се промени.

Треньорът на торинци Масимилиано Алегри трябваше да се справя без контузените Влахович и Кийн, както и без Данило, който беше отстранен с жълт картон. В сравнение с мача с Интер имаше четири промени: Алекс Сандро, Уеа, Киеза и Милик играха на мястото на Данило, Влахович, Йълдъз и Костич.

Юве бързо натрупа предимство на терена, но въпреки това му беше много трудно срещу отбора на шестнадесето място в таблицата, който след пет мача без поредна победа се вкамени от самото начало и почти не смееше да излезе напред. Идеята на гостите беше проста: да държат нещата плътно отзад и да се надяват на грешки отпред.

Скъпоструващ фалш на Алекс Сандро

И това проработи: В 25-ата минута Самарджич изпълни отличен пряк свободен удар отдясно пред вратата, където Алекс Сандро направи капитален гаф и на практика подложи топката на Джанетти. Защитникът му благодари и вкара за напълно неочакваното 1:0

В отговор на изоставането си Юве засили натиска, но почти не създаде убедителни възможности за гол. Домакините играеха твърде статично и почти не намираха пролуки. Едва малко преди сигнала на полувремето Милик предизвика сензация с удар с глава, но роденият в Дюселдорф вратар на Удине Окойе спаси (42′).

Същата беше картината и след почивката: Юве владееше изключително много топката, но не знаеше какво да прави с нея и неведнъж затъваше в сгъстената защита на гостите. Милик нямаше късмет, когато голът му за 1:1 беше отменен, защото топката тъкмо беше преминала голлинията от предишния корнер на Киеза (59′).

Колкото повече наближаваше последният съдийски сигнал, толкова по-напрегнати ставаха нещата. Удине се оказа в отбранителна битка, а Юве – в изпитание на търпението. Алегри вкара в игра Йълдъз, Никола Кавулия и Илингинг-Джуниър – без резултат. Юве продължи да играе без настроение и в крайна сметка бе победен с 1:0. Това беше и първото им домакинско поражение за сезона

Поражението означава, че торинци, които се изправят срещу Хелас Верона в събота (18:00 ч.), вече изостават с цяла точка от лидера Интер – а миланският тим все още има мач преднина. Удине, от друга страна, взе важни три точки срещу изпадащите и вече е на три точки над зловещата черта и може да излезе в сблъсъка в подножието на върха срещу Каляри в неделя (15:00 ч.) с нова увереност