вторник, април 30, 2024
HomePremier LeagueПоставен рекорд във Висшата лига: Ливърпул смазва Борнемут с 9:0

Поставен рекорд във Висшата лига: Ливърпул смазва Борнемут с 9:0

След смесения старт на сезона, който включваше поражение от Манчестър Юнайтед, ФК Ливърпул се справи с разочарованието си срещу промотирания Борнемут и записа първата си победа за сезона.

След като взе само две точки от първите си три мача, ФК Ливърпул започна точно по начина, по който трябваше да повиши увереността си в събота. Луис Диас засече с глава центриране на Фирмино за ранна преднина (3). Възелът беше развързан за „червените“, които имаха Фабиньо в стартовата единайсеторка вместо Милнър, за разлика от поражението с 2:1 от Манчестър Юнайтед в понеделник. Неумело подадена от Фирмино топка се превърна в подаване към младия Елиът, който вкара от границата на наказателното поле (6-та минута).

Salah можеше да добави два пъти за домакините, които изоставаха с 1:0 във всеки от предишните си седем мача във Висшата лига. Но веднъж египтянинът пропусна от близко разстояние (16-и), веднъж вратарят Тревър спаси (19-и). Така че третият удар беше запазен за Александър-Арнолд, който стреля блестящо в ъгъла от 20 метра (28.). Фирмино, който бе асистирал за първите три гола, се сети да увеличи преднината си на 4:0 (31-ви), а ван Дайк, който играе в 200-ия си мач във Висшата лига, засече с глава центриране от корнер и направи резултата 5:0 на почивката (45-ти).

Напразен призив за 10 на Анфийлд – дебют на Байчетич във Висшата лига

А това не стана по-добре за жалките промотирани страни: малко след рестартирането, Mepham разпъна кръста на Alexander-Arnold в собствената си врата, за да го направи половин дузина (46th). Ливърпул забави малко темпото, но продължи да добавя голове: Фирмино вкара скоба (62), преди да му бъде позволено да прекрати участието си след два гола и три асистенции. Младият испанец Байчетич (17 г.) отпразнува своя дебют за LFC във Висшата лига.

Гол на резервата Фабио Карвальо (първи гол за Ливърпул, 80-ата минута) и второ попадение с глава на Луис Диас (85-ата минута) накараха „Анфийлд“ да мечтае за първата си двуцифрена победа в историята на Висшата лига. Борнемут отдавна беше прекратил всякаква съпротива. Но исканията на тълпата „Искаме десет“ не бяха изпълнени.

Резултатът е победа с 9:0 за четвърти път от създаването на лигата преди 30 години. Преди това това са постигали Манчестър Юнайтед (1995 г. срещу Ипсуич, 2021 г. срещу Саутхемптън) и Лестър Сити (2019 г. в Саутхемптън).

Любопитно е, че миналогодишният топ стрелец Салах не записа точка в победата на „червените“, която ги вижда като домакин на новия богат Нюкасъл Юнайтед в сряда вечер.