понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueЛено хваща миналото, Габриел вкарва късно: рекордът на Арсенал остава непокътнат

ФК Арсенал остава без точка след четвъртия ден. Артилеристите изостанаха през второто полувреме на градския си сблъсък с Фулъм, но се защитиха успешно

18 години изминаха, откакто „артилеристите“ за последен път започнаха сезона с три победи. Съответно еуфоричен и с широки гърди, лидерът на лигата влезе в градския двубой със западнолондончани от Фулъм.

Микел Артета трябваше да се справи без Зинченко и Томас след поражението с 3:0 срещу Борнемут, които отсъстваха поради контузия, докато Тирни и Енени се включиха в стартовата единайсеторка.

Арсенал започна с голям натиск, а Фулъм, който все още не беше губил през този сезон, се ограничаваше до дефанзивна работа без изключение. Cottagers успяха доста добре, а Gunners нямаха почти никакви действия в наказателното поле въпреки креативните идеи на Габриел Жезус и Одегаард.

Лено изживява спокойно първо полувреме – Митрович изненадва Габриел

Първият подход дойде чрез Хака в 16-ата минута, а като цяло германският страж Лено, който се премести на запад от Северен Лондон едва това лято, се радваше на спокойно първо полувреме. Единствено срещу Сака Лено трябваше да се разпише (34-ата минута), а след това в съблекалните останаха без гол.

ФК Арсенал излезе от катакомбите малко по-решителен – но изведнъж се оказа, че изостава: Габриел сбърка с топката срещу Митрович в собственото си наказателно поле и сърбинът се подчини, вкарвайки четвъртия си гол за сезона (56-и).

Ödegaard води по пътя – Gabriel, от всички хора

Примусът изнерви ли се сега? Съвсем не. По-малко от десет минути по-късно „артилеристите“ успяха да отговорят. Сака вкара в игра Одегаард, чийто леко отклонен удар постави Лено пред невъзможна задача (64-та минута).

С това всичко отново беше отворено. И в истинския смисъл на думата, защото изведнъж и „котиджърс“ се включиха в играта, Митрович само за малко не успя да отбележи с глава (67.).

Колкото по-дълго продължаваше играта, толкова повече гостите се отдръпваха, за да вземат точката. Защитата дълго време се държеше, което се дължеше и на уверения Лено, който излъчваше много сигурност – но след това в края на мача се издъни: При корнер, който влезе в петте метра, имаше много движение пред германеца, който хвана топката до себе си. Габриел грабна отскочилата топка и вкара победното попадение – 2:1 (85-та минута).

Това беше последният гол в мача, тъй като Рамсдейл спаси от Чалоба малко след това, за да запази безупречния рекорд на Арсенал. От друга страна, Фулъм претърпя първото си поражение за сезона в края на мача.

В английската седмица във Висшата лига няма много почивка. Артилеристите са домакини на Астън Вила в сряда (20.30 ч.), а Фулъм е домакин на Брайтън и Хъув Албиън ден по-рано.