четвъртък, март 28, 2024
HomeChampions LeagueПоследната дума на Коман: Байерн измъкна победата от Залцбург

Последната дума на Коман: Байерн измъкна победата от Залцбург

В сряда вечерта ФК Байерн не успя да стигне по-далеч от равенството 1:1 в Залцбург в първия мач от последния 16-и кръг на Шампионската лига. Австрийците излязоха напред в средата на първото полувреме, но последната дума бе на Коман в 90-ата минута.

Баварците не оставиха камък върху камък. Те тичаха, създаваха напрежение и принуждаваха Залцбург да греши. Но в крайна сметка, когато съдията Майкъл Оливър (Англия) наду свирката си за последен път в сряда вечерта, мюнхенци трябваше да се задоволят с равенство.

Салцбург бе поставил Байерн на крака с гол на Адаму, но през втората част бе подложен на огромен натиск и в крайна сметка отстъпи за крайното 1:1. Байерн в никакъв случай не се представи зле – и поне спаси равенството след 90 качествени и забавни минути.

Байерн започва с променена система

Треньорът на Zalzburg Jaissle, разбира се, беше избрал Adeyemi в стартовия си състав. Байерн направи само една смяна след 2:4 в Бохум: Толисо бе предпочетен пред Упамекано, което означаваше, че Юлиан Нагелсман премина от 4-1-4-1 към 3-2-4-1.

В тази формация фаворитите веднага поеха инициативата, но Залцбург винаги беше опасен на контраатаки. Особено Адейеми създаваше трудности на баварците, а след това беше замесен и в откриващия гол: След дълга топка от Камара, нападателят дриблира от дясната страна в средата, чрез Ааронсон топката се озова при Адаму, един поглед, един шут – 1:0 (21.).

Сега единайсетте на Нагелсман трябваше да намерят отговор, но ударите на Гнабри бяха блокирани при всеки от двойния шанс (40.).

Салцбург има шанса да реши

След подновяването на играта баварците натискаха все по-силно с всяка изминала минута. Залцбург удържа, но едва ли ще се възползва от облекчението. С едно голямо изключение: Адейеми не успя да преодолее Улрайх, а след това Павар се хвърли в последвалия удар на Адаму и предотврати 0:2 в най-неотложния случай (81-ви).

Въпреки този първокласен шанс, през второто полувреме резултатът 1:1 винаги висеше във въздуха. В крайна сметка голът бе дело на Коман: Павард вкара топката в наказателното поле, чрез Мюлер топката стигна до французина – и той вкара от полулевия ъгъл в късия ъгъл (90-и).

По този начин баварците изтръгнаха победата от храбро борещите се ръце на Залцбург. За ФКБ това беше равенство, което повдига морала. В неделя (15.30 ч.) мюнхенският тим ще играе с последния в Бундеслигата ШПВГ Гройтер Фюрт.