vasárnap, április 28, 2024
HomeChampions LeagueComané az utolsó szó: a Bayern kicsikarta a győzelmet Salzburgból

Comané az utolsó szó: a Bayern kicsikarta a győzelmet Salzburgból

Az FC Bayern szerda este nem jutott tovább az 1-1-es döntetlennél Salzburgban a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Az osztrákok az első félidő közepén előnybe kerültek – de a 90. percben Comané volt az utolsó szó.

A bajorok mindent megtettek. Futottak, nyomást építettek, hibákra kényszerítették a Salzburgot. De végül, amikor Michael Oliver (Anglia) játékvezető szerda este utoljára fújta meg a sípot, a münchenieknek be kellett érniük a döntetlennel.

Az

Salzburg Adamu góljával hátrányba hozta a Bayernt, de a második játékrészben óriási nyomás alá került, és végül 1-1-es végeredményt ért el. A Bayern korántsem nyújtott rossz teljesítményt – és legalább a döntetlent megmentette 90 jó színvonalú és szórakoztató perc után.

Bayern start megváltozott rendszerben

Salzburg edzője Jaissle – természetesen – Adeyemi mellett döntött a kezdőcsapatban. A Bayern mindössze egy cserét hajtott végre a bochumi 2:4 után: Tolisso kapott előnyt Upamecano helyett, ami azt jelentette, hogy Julian Nagelsmann 4-1-4-1-ről 3-2-4-1-re váltott.

Ebben a felállásban a kedvencek azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, de a Salzburg mindig veszélyes volt az ellentámadásoknál. Különösen Adeyemi okozott nehézséget a bajoroknak – majd a nyitó gólban is részt vett: Camara hosszú labdája után a támadó a jobb oldalról középre cselezett, Aaronson keresztül Adamunál landolt a labda, egy pillantás, egy pöccintés – 1:0 (21.).

Most Nagelsmann tizenegyesére kellett választ találnia, de Gnabry lövését egy-egy kettős lehetőségnél blokkolták (40.).

Salzburgnak lehetősége van dönteni

A folytatás után a bajorok percről percre jobban nyomtak. A Salzburg jól tartotta magát, de aligha hozott enyhülést. Egy nagy kivétellel: Adeyemi nem tudta megelőzni Ulreichet, majd Pavard vetette bele magát Adamu utólagos lövésébe, és a legnagyobb vészhelyzetben (81.) megakadályozta a 0:2-t.

Az 1:1 a második félidőben a csúcsrangadó ellenére is folyamatosan a levegőben lógott. Végül Coman volt az, aki betalált: Pavard emelt a büntetőterületre, Müller révén a labda a franciához került – ő pedig félfordulatból, balról a rövid sarokba lőtt (90.).

A bajorok így kicsikarták a győzelmet a Salzburg bravúrosan küzdő kezéből. Az FCB számára ez egy moráljavító döntetlen volt. A müncheniek vasárnap (15.30) az utolsó helyen álló SpVgg Greuther Fürthöt fogadják a Bundesligában.