четвъртък, април 25, 2024
HomeLa LigaПоредната скоба на Левандовски води Барса към задължителна победа

Поредната скоба на Левандовски води Барса към задължителна победа

С първите си домакински голове и втората си поредна скоба Роберт Левандовски изстреля Барселона към задължителна победа срещу Валядолид в неделя вечер.

Каталунците, чийто треньор Хави включи Бускетс, Рафиня и наскоро регистрираното ново попълнение Кунде вместо де Йонг, Феран Торес и Кристенсен след победата с 4:1 в Реал Сосиедад, доминираха от самото начало пред собствена публика. След няколко половинчати шанса Левандовски записа първия голям шанс в мача в 12-ата минута, но нямаше късмет в една любопитна сцена, когато топката някак си се върна в мрежата, след като ударът му с глава се удари в гредата и Масип.

Точно десет минути по-късно Дембеле вкара втория гол на домакините от ъгъла на вратата, преди Левандовски да прекъсне заклинанието при следващата възможност, като прехвърли Рафиня и поведе (24-та минута) – първият състезателен гол на поляка пред родна публика. За Барса обаче това не беше причина да се върне назад. Въпреки че в следващите минути липсваха ясни голове, Педри добави 2:0 преди почивката (43-та) и отборът се прибра в съблекалнята с тази преднина.

Картината не се промени и през второто полувреме: „блаугранас“ продължи да доминира, но им липсваше финалната точка. Въпреки това Гарсия за малко не вкара решителния гол, когато беше блокиран при изпълнение на корнер (52-ри). Десет минути по-късно Левандовски направи същото, когато засече с крак центриране на Хоакин за втория си пореден гол (64-та минута).

Valladolid не успя да вкара три пъти

Началото на дива размяна на удари, в която първо Серхи Леон и Оскар Плано пропуснаха двоен шанс да се свържат, а Кунде спаси удара на Тер Стеген (69-и), преди Ануар да пропусне третия огромен шанс на Валядолид само секунди по-късно (70-и).

Домакините отговориха с опасен удар на Дембеле (74), след което намалиха темпото през последния четвърт час.

Въпреки това феновете на домакините успяха да се зарадват отново в продължението на мача, когато резервата Серхи Роберто спаси дузпа за 4:0.

Барселона се изправя срещу ФК Севиля в събота вечер (21:00 ч.). Валядолид се завръща в борбата за точки в понеделник, 5 септември, срещу Алмерия.