péntek, április 19, 2024
HomeLa LigaLewandowski újabb bravúrja kötelező győzelemre vitte a Barcát

Lewandowski újabb bravúrja kötelező győzelemre vitte a Barcát

Az első hazai góljával és sorozatban második bravúrjával Robert Lewandowski vasárnap este fölényes győzelemre lőtte az FC Barcelonát a Valladolid ellen.

A katalánok, akiknél Xavi edző a Real Sociedad ellen 4-1-re megnyert mérkőzés után Busquets, Raphinha és a nemrég igazolt új szerzemény, Koundé helyett de Jong, Ferran Torres és Christensen játszott, a kezdéstől kezdve domináltak a hazai közönségük előtt. Néhány félszeg lehetőség után Lewandowski jegyezte a mérkőzés első nagy lehetőségét a 12. percben, de peches volt egy furcsa jelenetben, amikor a labda valahogy visszapattant a hálóból, miután fejese a kapufát és Masipot találta el.

Pontosan tíz perccel később Dembelé szögletből szerezte a házigazdák második gólját, mielőtt a következő lehetőséggel Lewandowski megtörte a varázst, és egy Raphinha keresztlabdát váltott gólra (24.) – a lengyelnek ez volt az első versenykapusa hazai közönség előtt. A Barça számára azonban ez nem volt ok a visszafordulásra. Bár a következő percekben elmaradtak az egyértelmű gólok, Pedri még a szünet előtt (43.) szépített a 2-0-ra, és ezzel az előnnyel vonult az öltözőbe a csapat.

A második félidőben sem változott a kép: a Blaugrana továbbra is dominált, de hiányzott a végső előny. Ennek ellenére Garcia csak kevéssel maradt le a döntő gólról, amikor egy szöglet után blokkolták (52.). Lewandowski tíz perccel később ugyanezt tette, amikor Joaquin lába fölött átvágta a labdát, és ezzel megszerezte második bravúrját egymás után (64.).

Valladolid háromszor nem tudott betalálni

Egy dühödt ütésváltás kezdete, amelyben előbb Sergi Leon és Oscar Plano hagyott ki kettős lehetőséget a bekapcsolódásra, Koundé pedig a legyőzött ter Stegen előtt mentett (69.), majd Anuar másodpercekkel később a Valladolid harmadik óriási lehetőségét hagyta ki zsinórban (70.).

A hazaiak Dembelé veszélyes próbálkozásával válaszoltak (74.), majd az utolsó negyedórában lelassították a tempót.

Ennek ellenére a hazai szurkolók a hosszabbításban ismét ujjonghattak, amikor a csereként beállt Sergi Roberto egy mentéssel 4-0-ra alakította az eredményt.

Az

Barcelona szombat este (21:00) a Sevilla FC ellen lép pályára. A Valladolid szeptember 5-én, hétfőn az Almeria ellen tér vissza a pontvadászatba.