събота, май 4, 2024
HomeBasketballФранцузите преживяват своето синьо чудо в Босна

Французите преживяват своето синьо чудо в Босна

Съфаворитите от Франция все още не са в най-добрата си форма само няколко дни преди началото на Европейското първенство по баскетбол. Les Bleus загубиха в Босна и Херцеговина в рамките на квалификациите за Световната купа.

Франция пристигна в Босна като голям фаворит, но започна слабо мача и след първата четвърт изоставаше с 14:28. Юсуф Нуркич и Джон Роберсън блеснаха за домакините.

С напредването на мача гостите, водени от звездите на НБА Еван Фурние и Руди Гоберт, вдигнаха оборотите, върнаха се и поведоха. В третата четвърт Франция преживя необичайна криза: гостите изкараха почти девет минути без кош, докато босненците се откъснаха със серия от 20:0 до 59:51.

Това обаче не беше достатъчно за Драконите да спечелят мача, който на два пъти премина в продължения. В крайна сметка аутсайдерът спечели с 96-90. Нуркич беше най-резултатен за босненците с 21 точки, а Фурние беше най-резултатен в мача с 24 точки.

Между другото, мачът в Сараево беше последният за французите преди Европейското първенство, което започва в четвъртък вечерта в Кьолн с мач срещу Германия за Les Bleus. Любопитно: В четвъртия ден от предварителния кръг на Европейското първенство французите отново ще срещнат Босна и Херцеговина.