неделя, май 5, 2024
HomeBasketballПодобрен, но без късмет с тройките: Байерн губи и срещу Фенербахче

Подобрен, но без късмет с тройките: Байерн губи и срещу Фенербахче

За пореден път фаворитът за титлата в Евролигата е твърде силен за баскетболистите на ФК Байерн. Гостуващите фенове се грижат за домакинския мач в Турция

Баскетболистите на ФК Байерн Мюнхен отново загубиха от фаворит за титлата в Евролигата. Срещу Фенербахче Истанбул отборът на треньора Пабло Ласо загуби с 67:76 (38:41) в петък вечер. След пет мача във висшата дивизия мюнхенският тим има баланс от 2-3 победи. Най-добър реализатор срещу турците беше Силвен Франсиско с единадесет точки.

По-малко от седмица след разгрома с 59:98 от Барселона мюнхенският отбор поне показа подобрение. Въпреки че претендентът за титлата в Евролигата от Турция беше подкрепян от многобройните си фенове в залата като домакински отбор през целия мач, мюнхенци водеха с 20:19 след десет минути. Втората четвърт обаче принадлежеше на гостите: При 41:38 за Фенербахче мачът се оттегли на почивката.

В третата част отборът на треньора Димитриос Итудис контролираше отскочилите топки и допусна само девет точки на Байерн. Отборът на Ласо не вкара отвъд линията за три точки, поради което мюнхенци не се доближиха до победителите в Евролигата за 2017 г. Отново и отново звездата на Фенербахче Скоти Уилбекин беше този, който ощети мюнхенския отбор от дистанция. С изоставане от осем точки (47:55/30-ата минута) отборът от Бундеслигата влезе в последната четвърт.

Там световният шампион Андреас Обст показа своята сила. Макар че националът вкара само една от петте си тройки, той намали изоставането си до 66:68 с далечен изстрел 90 секунди преди края. Байерн обаче не успя да обърне окончателно мача – Айзък Бонга направи обрат, Обст пропусна още един опит за тройка, а гостите показаха здрави нерви на линията за свободни удари. В крайна сметка ФКББ имаше оскъден процент на стрелба от тройката от 20,7% (6/29 тройки) – и трето поражение в петия си мач в Евролигата. Междувременно Фенербахче е на четвърто място с четири победи от пет мача.