vasárnap, május 5, 2024
HomeBasketballJavult, de nincs szerencséje a hármasokkal: a Bayern a Fenerbahce ellen is...

Javult, de nincs szerencséje a hármasokkal: a Bayern a Fenerbahce ellen is kikapott

Újra túl erősnek bizonyult az Euroliga-címre esélyes FC Bayern kosarasai számára. A vendégszurkolók teszik a törökök hazai meccsét

Újra kikaptak az FC Bayern München kosárlabdázói az Euroliga egyik címvédő favoritjától. A Fenerbahce Isztambul ellen 67:76-ra (38:41) kapott ki Pablo Laso edző csapata péntek este. A müncheniek öt mérkőzés után a topligában 2-3 győzelemmel állnak. A törökök ellen a legjobb pontszerző Sylvain Francisco volt tizenegy ponttal.

Alig egy héttel az FC Barcelonánál elszenvedett 59-98-as debakli után a müncheniek legalább javulást mutattak. Bár az Euroliga címvédő törökországi csapatot az egész mérkőzésen hazai csapatként szurkolta végig a csarnokban lévő számos szurkoló, a müncheniek tíz perc után 20:19-re vezettek. A második negyed azonban a vendégeké volt: 41:38-as Fenerbahce vezetéssel vonulhatott a nagyszünetre a meccs.

A harmadik játékrészben Dimitrios Itoudis edző csapata uralta a lepattanókat, és mindössze kilenc Bayern-pontot engedélyezett. A Laso csapata nem talált be a hárompontos vonalon túlról, így a müncheniek nem tudtak közelebb kerülni a 2017-es Euroliga-győzteshez. Újra és újra a Fenerbahce sztárja, Scottie Wilbekin volt az, aki távolról betalált a münchenieknek. Nyolcpontos hátránnyal (47:55/30. perc) ment a Bundesliga-csapat az utolsó negyedre.

Ott a világbajnok Andreas Obst megmutatta erejét. Bár a válogatott játékos öt hárompontosából csak egyet talált be, 90 másodperccel a vége előtt egy távoli dobással 66-68-ra csökkentette a hátrányt. A Bayern azonban nem tudta végleg megfordítani a mérkőzést – Isaac Bonga hibázott, Obst újabb hárompontos kísérletet hibázott, a vendégek pedig a büntetővonalnál is erős idegeket mutattak. Az FCBB végül 20,7 százalékos, sovány hárompontos mutatóval (6/29 hármas) zárt – és ötödik Euroliga-meccsén harmadik vereségét szenvedte el. A Fenerbahce eközben öt meccsből négy győzelemmel a negyedik helyen áll