петък, април 19, 2024
HomePremier LeagueПобедният гол като ранна уайлд карта: Кристиано Роналдо преминава границата на следващите...

Победният гол като ранна уайлд карта: Кристиано Роналдо преминава границата на следващите голове

МанЮнайтед показа добра реакция на поражението си в дербито на Манчестър миналия уикенд, побеждавайки Евертън с 2:1. Кристиано Роналдо осигурява победния гол – като жокер.

След малко по-малко от половин час Кристиано Роналдо обу обувките си за сблъсъка с Евертън. Работният му ден започва по-рано от очакваното – и само след малко вече е успешен. За пореден път треньорът на Юнайтед Ерик тен Хаг бе поставил португалеца на пейката само като резерва в началото на мача. След това, в 29-ата минута, CR7 бе заменен от очевидно контузения Марсиал.

По това време вече бяха отбелязани два гола: Юнайтед изостана рано (5) след прекрасен шут на Ивоби. Седмица след разгромната победа с 3:6 в дербито на Манчестър и три дни след неубедителната победа с 3:2 в Омония Никозия в Лига Европа се очертаваше следващият неуспех за „червените дяволи“ – но този път реакция не липсваше. Отборът на Тен Хаг пое контрола върху мача и след ранна загуба на топката от страна на Гуейе и строга контраатака изравни чрез Антони, който стана първият играч в историята на Юнайтед, отбелязал във всеки от първите си три мача във Висшата лига (12-та минута).

Писмо за кандидатстване? CR7 вкарва гол след смяна

United продължи да контролира играта, но беше твърде небрежен в предната третина. Каземиро отново имаше страхотен шанс, но новодошлият играч пропусна с напълно свободен удар с глава (42.). Каземиро компенсира грешката си малко след това. Той спечели топката в средата на терена и веднага след това с мечтан пас подготви Кристиано Роналдо, който се движеше отляво и с нисък удар преодоля Пикфорд (44-та минута) – това беше 700-ият състезателен гол в кариерата му в клубния футбол. Писмо за кандидатстване за стартовите единадесет в следващите мачове?

В момента 37-годишният CR7 пропусна нова възможност след почивката, когато ударът му с глава мина покрай вратата след първоначалния опит на Каземиро (58-и). Отборът му вече не доминираше така, както през първото полувреме, но поне почти не допусна гол.

United оцеля при последната атака на Евертън

Фактът, че голът на Рашфорд беше признат от VAR за това, което се предполагаше, че е решаващият гол (81-ви), беше нещо, което отборът на Тен Хаг най-накрая можеше да преодолее, тъй като де Хеа направи страхотно спасяване от Гарнър в заключителните минути, а Калвърт-Люин насочи с глава от последвалия корнер (90.+2).

Червените дяволи се изкачиха на пето място в лигата с победата. Междувременно МанЮнайтед продължава кампанията си в Лига Европа с втори мач срещу Омония Никозия в четвъртък (21:00 ч.). В първенството клубът е домакин на Нюкасъл Юнайтед на 16 октомври (15:00 ч.). ФК Евертън се изправя срещу Тотнъм като гост в следващия мач от Висшата лига (15 октомври, 18:30 ч.).