петък, април 26, 2024
HomeLa LigaПобеда срещу Селта Виго: Барса влиза в Класикото като лидер

Победа срещу Селта Виго: Барса влиза в Класикото като лидер

ФК Барселона все още е на първо място в Ла Лига. Но каталунците имаха нужда и от късмет след силния старт срещу Селта Виго

Изхождайки от начина, по който протече мачът през първото полувреме, преднината на Барселона в този момент беше напълно заслужена: Педри се вмъкна от близко разстояние след грешка в отбраната на Селта Виго. Победата срещу Селта Виго обаче далеч не беше толкова сигурна, колкото се смяташе в началото.

Марширува първо, често на място

Най-малко 1:0 трябва да остане единственият гол за вечерта. И това въпреки факта, че Барса имаше многобройни шансове още преди решителната 17-а минута. Нито Рафиня (10-и), нито Феран Торес (13-и) успяха да преодолеят Маркезин с удар от дистанция.

След силната начална фаза потокът от шансове за каталунците приключи. Те заслужено поведоха на почивката, но след смяната на полетата резултатът 1:0 се развали. Оскар от Селта Виго (47-и) пропусна да се разпише, а тер Стеген спаси Габри Вейга (56-и) и Яго Аспас (84-и).

Лакът на поста точно преди края

Дълго време нямаше какво повече да се случи в наказателните полета, Барса действаше небрежно, докато Виго даваше всичко от себе си. В продължението на мача нещата станаха наистина сложни: Гарсия едва отклони удара на Яго Аспас към гредата (90.+3), а тер Стеген спаси удара на Перес (90.+6).

В крайна сметка отборът на Хави спечели донякъде щастливо, след като загуби с 1:0 от Интер Милано – второто си поражение в третия си мач в тазгодишната групова фаза на Шампионската лига, и защити първото си място в Ла Лига.

Важна победа преди втория мач срещу „нерадзурите“ в сряда (21:00 ч.) и Класикото срещу втория в класирането Реал Мадрид в неделя (16:15 ч.).