събота, април 27, 2024
HomeFootballПет гола от Хааланд, четири асистенции от Де Бройне: Ман Сити разгромява...

Пет гола от Хааланд, четири асистенции от Де Бройне: Ман Сити разгромява Лутън

Във вторник вечерта Манчестър Сити отпразнува победа с 6:2 в мача за Купата на Англия в Лутън. Преди всичко блестеше сговорчивото нападателно дуо от „небесносините“

Във вторник вечерта бе демонстрирано колко удобно е настоящото кадрово положение на Ман Сити в сравнение с Ливърпул, наред с други. Пеп Гуардиола даде почивка на двама от най-подготвените си играчи – Родри и Фоден, и включи в игра дуото Де Бройне, който получи дълга почивка при победата с 1:0 в Борнемут, и Грийлиш, който се завърна след разтежение на слабините, получено в Копенхаген. Вратарят за купата Ортега Морено и Уокър също започнаха на мястото на Едерсон и Рубен Диас.

Един играч се възползва по-специално от завръщането на Де Бройне: Хааланд. Още в третата минута белгиецът подготви нападателя за 1:0 след впечатляваща атака. Въпреки че голът бе допуснат след пресирана преса, Лутън продължи да се държи високо – тактиката им изглеждаше малко наивна срещу безмилостните Небесносини. Обикновен далечен удар на Ортега Морено и последвало единоборство между Де Бройне и голмайстора Хааланд доведоха до 2:0 (18′).

Личният двубой между норвежеца и вратаря на „хеттриците“ Крул, едно от трите нови попълнения след разгрома с 4:1 в Ливърпул, трябваше да заема централно място по-често в следващите минути: На два пъти вратарят запази предимство (25-ата, 30-ата), като във втория случай беше спасил и волето на Де Бройне.

Luton възвърна надеждата си след попадението на Кларк

Малко преди хеттрика на Хааланд (40′) – разбира се, отново подпомогнат от своя съотборник Де Бройне – имаше лоши новини за „гражданите“ в иначе безгрижната вечер за купата: Грилиш трябваше отново да напусне терена поради контузия и впоследствие зарови лицето си в якето (39′). Точно преди почивката Кларк вкара на таблото на Хатърс мечтан гол от дистанция, за да направи резултата 3:1 на полувремето (45′).

Надеждите на феновете на домакините за обрат се повишиха малко след подновяването на играта: След като Матеус Нунеш пропусна да се разпише за 4:1 (48′), Кларк вкара своя гол в другия край (52′). Но разликата от един гол не продължи дълго: в рамките на три минути Хааланд вкара четвъртия (55′) и петия (58′) си гол за деня – въпреки че петият му гол също сложи край на една серия, тъй като Бернардо Силва асистира вместо Де Бройне.

Много шансове до края

Защото домакините не се предадоха и продължиха да опитват късмета си в атака, въпреки категоричния резултат все още имаше много шансове. Де Бройне пропусна от едната страна (63), а от другата – Морис, Баркли (и двамата 64) и Чонг (65).

Ковачич вкара последния гол в един изключително интересен мач с удар от дистанция (72′) – също и защото Доку прати топката в заключителните етапи (80′), а Алварес беше отказан от Крул (90′).

За Манчестър Сити предстои дербито срещу Юнайтед в неделя (16:30 ч.). Ден по-рано Лутън приема Астън Вила (18:30 ч.).