péntek, május 3, 2024
HomeFootballÖt gól Haalandtól, négy assziszt De Bruyne-tól: a Man City szétverte a...

Öt gól Haalandtól, négy assziszt De Bruyne-tól: a Man City szétverte a Lutont

A Manchester City kedd este 6:2-es győzelmet ünnepelhetett az FA-kupában a Luton otthonában. Mindenekelőtt az égszínkékek kongeniális támadóduója brillírozott

Mennyire kényelmes a Man City jelenlegi személyi helyzete többek között a Liverpoolhoz képest, ez kedd este is megmutatkozott. Pep Guardiola két legformásabb játékosát, Rodrit és Fodent pihentette, és bevetette a Bournemouth ellen 1-0-ra megnyert mérkőzésen hosszú pihenőt kapott De Bruyne és a Koppenhágában elszenvedett ágyékhúzódása után visszatérő Grealish duót. A kupakapus Ortega Moreno és Walker is kezdett Ederson és Ruben Dias helyett.

De Bruyne visszatéréséből különösen egy játékos profitált: Haaland. A belga már a harmadik percben egy látványos támadás után beállította a csatárt az 1:0-hoz. Bár a gólt egy túlságosan megjátszott presszing után kapták, a Luton továbbra is talpon maradt – a taktikájuk kissé naivnak tűnt a könyörtelen Skyblues ellen. Ortega Moreno egyszerű távoli lövése, majd De Bruyne és a gólszerző Haaland ezt követő egy-kettőse eredményezte a 2:0-t (18′).

A norvég és a Hatters Cup kapusa, Krul – a Liverpool elleni 4-1-es vereség után három új szerzemény egyike – magánpárharca a következő percekben egyre gyakrabban került a középpontba: A kapus kétszer is fölényben maradt (25., 30.), utóbbi alkalommal De Bruyne röplabdáját is ő védte

Luton Clark duplája után újra reménykedik

Röviddel Haaland (40′) kalap-trikója előtt (40′) – természetesen ismét a kongeniális társa, De Bruyne asszisztálásával – rossz hírek érkeztek a Polgárok számára az egyébként gondtalan kupaesten: Grealish-nak ismét sérülés miatt kellett elhagynia a pályát, és ezt követően a kabátjába temette az arcát (39′). Nem sokkal a szünet előtt Clark egy álomgóllal, távolról lőtt góllal tette fel a Hatters-t az eredményjelzőre, így a félidőre 3-1 lett (45′).

A hazai szurkolók reményei nem sokkal a folytatás után felcsillantak: miután Matheus Nunes kihagyta a 4:1-et (48′), a másik oldalon Clark szerezte meg a dupláját (52′). Az egygólos különbség azonban nem tartott sokáig: három percen belül Haaland megszerezte a negyedik (55′) és az ötödik (58′) gólját is – igaz, az ötödik találatával egy széria is véget ért, hiszen De Bruyne helyett Bernardo Silva asszisztált hozzá.

Nem sokáig tartott az egygólos különbség.

Sok lehetőség a végéig

Mivel a házigazdák nem adták fel, és továbbra is próbálkoztak támadásban, így az egyértelmű gól ellenére is rengeteg lehetőség adódott. Az egyik oldalon De Bruyne (63.), a másikon Morris, Barkley (mindkettő 64.) és Chong (65.) hibázott.

A rendkívül szórakoztató mérkőzésen Kovacic egy távoli lövéssel (72′) szerezte meg a végeredményt – azért is, mert Doku a hajrában elpattintotta a labdát (80′), Alvarezt pedig Krul hárította (90′).

A Manchester City számára vasárnap (16.30) a United elleni derbi következik. A Luton előző nap az Aston Villát fogadja (18.30).