csütörtök, május 9, 2024
HomeBasketball"Kétségbeesés" és James-rekord - thrillert nyert a Mavs

„Kétségbeesés” és James-rekord – thrillert nyert a Mavs

LeBron James rekordot jelentő show-val vezette a Los Angeles Lakerst az NBA-ben annyira szükséges sikerre.

A Golden State Warriors 124-116-os legyőzésében 56 pontjával a 37 éves játékos helyi idő szerint szombaton megdöntötte Trae Young NBA-szezonrekordját, és hozzásegítette a Lakerst az első győzelemhez négy korábbi vereség után.

Megdöntötte Trae Young szezoncsúcsát.

James csak a meccs utolsó kilenc percében 16 pontot szerzett, 76 másodperc alatt három hármast dobott. 34 másodperccel a vége előtt James csapattársával, Carmelo Anthonyval közösen dobta a döntő hárompontost. A Lakers a záró negyedben 35-22-es összesítéssel megfordította a mérkőzést.

„Erre tényleg nincsenek szavak. Hihetetlen teljesítmény a valaha volt legjobb játékostól” – mondta Frank Vogel, a Lakers edzője James teljesítményéről. „Fenomenális volt” – mondta Anthony. Ez volt James legjobb pontszerzése kaliforniai mezben, és 19 éves NBA-karrierje során a harmadik legmagasabb pontszerzése. Személyes rekordját (61) 2014-ben állította fel a Miami Heat színeiben.

A sokat kritizált Lakers 28 győzelemmel és 35 vereséggel továbbra is csak kilencedik a Nyugati Konferenciában, de ismét jelezte, hogy a rájátszástornán (7-10. hely) a bajnoki körbe jutásért. James szerint „a kétségbeesés” hajtotta a csapatot szombat este, „csak a kétségbeesés”. Szükségünk volt erre a győzelemre, sokat jelent. Jó, hogy a saját szurkolóink előtt végeztünk, megérdemlik.”

A Warriors, amelynél Steph Curry 30 ponttal zárt, a maga részéről egy kisebb hullámvölgyben van; ez volt zsinórban a negyedik vereségük. De továbbra is egyértelműen a nyugati harmadik helyen állnak. „Az utóbbi időben egy kicsit megbicsaklottak, de mi is megbicsaklottunk az egész szezonban” – mondta James. A Lakers az előző 14 meccséből 11-et elveszített.

Dallas nyer Doncic nélkül

Egy igazi thrillert hozott a Dallas Mavericks és a Sacramento Kings – 114:113! Luka Doncic nélkül (lábujjsérülés) a Mavs egy ponton 19 pontos hátrányban volt, de a végén Dorian Finney-Smith 3,3 másodperccel a vége előtt dobott hárompontosa után ujjongtak. Maxi Kleber bokasérülés miatt már a második mérkőzését hagyta ki.

Wagner testvérek újraegyesültek

A Franz és Moritz Wagner testvérek 96-124 (45-68) arányú vereséget szenvedtek az Orlando Magic csapatával a Memphis Grizzlies-től. A gyenge második negyedben a vendégek 23 pontos hátrányban voltak a nagyszünetben. Moritz Wagner 17 ponttal és tizenegy lepattanóval szezonbeli első dupla-dupláját jegyezte, és két statisztikában is kétszámjegyű eredményt ért el. A 24 éves játékos bordasérülését leküzdve tért vissza az Orlando keretébe, miután kilenc mérkőzést kihagyott. Franz Wagner 15 ponttal zárt.

Az Orlando korábban négy meccsből hármat megnyert, de összesen csak 16 győzelemmel a keleti konferencia utolsó helyén áll.