четвъртък, март 28, 2024
HomeLa LigaОспорвана дузпа и жълт картон за Кроос: Реал се подхлъзна срещу Жирона

Оспорвана дузпа и жълт картон за Кроос: Реал се подхлъзна срещу Жирона

Реал Мадрид изпусна точки за втори път през този сезон в Ла Лига. При равенството 1:1 срещу Жирона за кралския отбор беше отсъдена дузпа, която определено не трябваше да бъде дадена след намесата на VAR.

Мадридчани отново трябваше да се справят без носителя на „Златната топка“ Бензема, който миналата седмица се отписа с мускулна умора и оттогава вече пропусна мачовете срещу Севиля (3:1) и в Лайпциг (2:3, първо поражение за сезона). Така предната тройка в атака беше оформена от двамата бразилци Винисиус Жуниор и Родриго, както и от намиращия се във форма Феде Валверде.

Ролите бяха ясно разпределени преди двубоя, но първото полувреме беше доста равностойно, тъй като аутсайдерите от Жирона играха наистина добре. Въпреки това кралските особи започнаха по-добре, като се доближиха до Модрич (2-ри) и Родриго (9-ти). Повишеният отбор беше смел – и също имаше наистина добър шанс, Фернандес кимна топката точно покрай лявата страна (19.).

По веднъж за всеки алуминий от двете страни

Най-добрият шанс през първото полувреме обаче бе за Реал – мощен удар на Родриго срещна десния стълб (23-и). След това имаше малко бездействие, преди промотираният отбор да има още един страхотен шанс: Фернандес беше стабилен отляво срещу Карвахал и пусна в центъра към Ерера, който от единадесет метра прати топката в долния край на напречната греда (38-и). И двата отбора имаха късмет с алуминия и мачът се прибра в съблекалнята без голове.

Винисиус Джуниър изведе Реал на прав път – и тогава дойде VAR

След почивката Реал направи повече за мача, но шампионите не успяха да измислят нищо креативно напред. Това се промени в 70-ата минута, когато Феде Валверде проби отдясно и намери Винисиус Жуниор, който вкара от близко разстояние. Те почти вкараха два пъти, но стражът Газанига се справи добре, за да предпази Асенсио (72-ра минута).

Мадрид беше на път да се върне, а Жирона не изглеждаше способен да се върне. Но тогава се намеси VAR. Асенсио бе поел топката първо в гърдите, а след това в лакътя след корнер, но нямаше никакви признаци на намерение. Съдията Марио Мелеро Лопес беше изпратен в зоната за преглед и всъщност посочи мястото – изключително сурово решение срещу Реал. На Стуани не му пукаше, той вкара изравнителния гол (80-ата минута).

След това Реал бягаше яростно, Родриго дори вкара предполагаемото 2:1, но преди това Гацанига явно беше сложил ръка върху топката (89.). През повече от деветте минути продължение, през които Кроос получи червен картон (90.+1), нито един от двата отбора не успя да вкара нов гол.