вторник, май 21, 2024
HomeFootball"Не исках да се връщам": вратарят на Милан Майгън е обиден на...

„Не исках да се връщам“: вратарят на Милан Майгън е обиден на расова основа

Пореден инцидент с расистки подбуди в Серия А: вратарят Майк Мейгън беше обиден на расова основа от противникови привърженици по време на победата на Милан с 3:2 в Удине в събота вечер. Играта беше прекъсната за около шест минути – след това Мейгнан направи изявление

Милан напусна терена в 33-ата минута. В този момент росонерите действително бяха на ход. Те водеха с 1:0 благодарение на гола на Рубен Лофтъс-Чийк и се насочваха към четвъртата си победа в петия си мач за новата година, но беше ясно, че вече не става въпрос за футбол. Майк Мейгън разговаря със съдията Фабио Мареска, след което беше утешен от съотборниците си, преди да изчезне в съблекалнята.

Вратарят на Милан беше обиждан на расова основа от привърженици на Удине и сега напусна терена, за да избяга от ситуацията и да направи изявление. Играта беше прекъсната, съотборниците на Майгнан го последваха в съблекалнята, докато играчите на Udine отидоха на трибуните и събраха своите привърженици.

По-късно, в интервю за Sky Italia, Maignan заяви за инцидента и разходката до съблекалнята: „Не исках да се връщам“. След около шест минути обаче играта най-накрая бе подновена. Първоначално Милан пропиля преднината си, но в заключителните етапи обърна резултата от 1:2 и в крайна сметка се оказа победител благодарение на головете на Лука Йович и Ноа Окафор.

„Правилният отговор беше да спечелим трите точки“, заяви Майгън след мача, а след това се обърна към нарушителите с послание: „Всеки, който вдига този маймунски шум срещу мен, трябва да си стои вкъщи. Ние, играчите, трябва да даваме пример. Това не е първият път, в който се случва. За да помогнем на всички играчи, които са засегнати от подобно нещо, виновниците трябва да бъдат наказани. Те са невежи хора.“