четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AНаказанието за разрастването на шансовете на Торино: Лацио има международни места в...

Наказанието за разрастването на шансовете на Торино: Лацио има международни места в полезрението си

Lazio Рома спечели догонващия си мач на терена на ФК Торино. Двойно попадение от нищото наказа разрастването на шансовете на домакините и осигури победата на „бианкочелестите“

В мача за наваксване в 21-ия ден между ФК Торино и Лацио Рома двата отбора се стремяха да наваксат изоставането си от международните места. Торино, непобедени в шест поредни мача, тръгнаха на пълни обороти от самото начало и отново и отново поставяха Лацио под напрежение. Санабрия имаше първия шанс само след пет минути след центриране от Беланова, но удари топката в гредата.

Лацио, който през уикенда претърпя поражение с 2:1 от Болоня след знаменитата си победа над Байерн Мюнхен в Шампионската лига, през първото полувреме беше почти изцяло на терена, като показа крещящи слабости най-вече в лявата част на отбраната и имаше късмет, че домакините се отнесоха небрежно към своите шансове. Сапата насочи топката встрани от вратата от добра позиция (35′), Влашич не успя да преодолее вратаря Провадел от осем метра (37′), а Масина насочи ъглов удар встрани от вратата (43′).

Гуендузи и Каталди вкарват от нищото

След почивката настъпателният устрем на Торино – и умножаването на шансовете – продължи, като Сапата насочи пас от силния Беланова над вратата от най-добра позиция (48′).

Липсата на ефективност от страна на домакините най-накрая беше наказана. Имобиле умело подаде на Гуендузи, който внезапно се появи необезпокояван в наказателното поле и от нищото вкара за 1:0 (50′). Но това не беше всичко: докато Торино беше в шок, Каталди направи 2:0 с перфектно пласиран удар (56′).

Картон на светофара за Джила внася още напрежение

Торино се нуждаеше от много време, за да се възстанови от двойния удар; сега бианкочелестите уверено защитаваха преднината си. Едва след като на Джила бе показан жълт картон (79′), домакините вдъхнаха нов живот на защитата си. Ричи на два пъти пропусна злощастно от най-добрата позиция (83′, 86′), а бившият играч на Гладбах Лазаро вдигна свободен удар малко над напречната греда в последната минута (90.+6). Това сложи край на непобедената серия на Торино, а Лацио скочи на седмо място и вече изостава само на една точка от градския съперник AS Roma и международните места.

Следващата задача на Торино е срещу римски клуб в понеделник (18.30 ч.), когато тимът на Иван Юрич гостува на Рома. Също в понеделник (20,45 ч.) на Лацио предстои ново гостуване на АС Флоренция