понеделник, април 29, 2024
HomeFootballКлоп нарушава обещанието си: "Сега това е тяхната Барселона"

Клоп нарушава обещанието си: „Сега това е тяхната Барселона“

Задължителна победа срещу изпаднал в криза отбор? За Юрген Клоп резултатът 4:1 на Ливърпул срещу Лутън беше всичко друго, но не и това. Той показа това след това, докато празнуваше – и на пресконференцията, където изведнъж обобщи един напълно различен мач

Мачът беше спечелен, теренът бавно се изпразваше отново. Но Юрген Клоп все още имаше работа за вършене. Първо, както винаги след победи, той подари на Коп типичния си ликуващ жест, при който вдига десния си юмрук три пъти във въздуха като боксьор и потупва сърцето си. След това обаче се обърна наляво и го повтори пред трибуната „Кени Далглиш“, после пред отсрещната главна трибуна и накрая пред края на „Анфийлд Роуд“.

ФК „Ливърпул“ не просто беше станал шампион или стигнал до финала на Шампионската лига, а „само“ беше подчертал лидерството си във Висшата лига в сряда вечерта с победа с 4:1 над промотирания и намиращ се в подножието на класирането „Лутън Таун“ в генералната репетиция за финала за Купата на Лигата срещу „Челси“ в неделя на „Уембли“. Тази вечер обаче нямаше нищо общо със „само“, не и за Клоп.

Преди почивката Клоп се обърна гневно към феновете на Ливърпул

„Тази вечер е една от онези вечери, за които е трудно да спреш да говориш. То просто иска да излезе от мен“, каза треньорът на пресконференцията след това. И така то излезе от него. След първото полувреме, в което измъчваните от контузии червени изоставаха рано и бяха безпомощни в офанзивен план, в което феновете на гостите се подиграваха на „библиотеката“ на „Анфийлд“, а феновете на домакините на моменти мърмореха толкова много, че Клоп гневно помоли за умереност – след всичко това се случи нещо, което Клоп нарече „гръмотевична буря“: „Уау. Уау. „

Неговият стартов XI, най-младият от шест години насам – на 25 години и 68 дни, се върна яростно, все по-окуражаван от публиката, и беше също толкова неудържим без Мо Салах и Дарвин, които трябваше да бъдат изтеглени в кратък срок, колкото и Клоп след това. „Ние“ – а с това той имаше предвид и феновете – „трябваше да осигурим ново начало. И през второто полувреме … не че имах нужда от доказателства, но това, което това място може да направи заедно с група фантастични футболисти, е толкова специално. О, Боже мой.“

„Ако не се ограничаваш с негативни мисли, можеш да летиш „

Неговият отбор успешно „игнорира“ факта, че толкова много важни играчи липсваха преди мача и че толкова много неща не се получиха през първото полувреме. „Ако не си поставяте ограничения с негативни мисли, можете да летите. И точно това направиха момчетата днес.“ Очевидно самият Клоп е допринесъл за правилните мисли в навечерието на мача.

„Преди няколко месеца обещах на отбора си, че никога повече няма да споменавам или използвам мача с Барселона – днес го направих и наруших обещанието си.“ Кадровата ситуация тогава беше подобна, както и резултатът след това. „Сега това е вашата Барселона“, каза блажено Клоп, след като по забавен начин разказа целия мач на Барселона. „Отсега нататък ще споменавам този мач“, т.е. уж презрителното 4:1 срещу Лутън, „доста често.“