събота, април 27, 2024
HomeLigue 1Много шансове, без голове: Монако и ПСЖ завършват без голове

Много шансове, без голове: Монако и ПСЖ завършват без голове

As Монако и ПСЖ завършиха наравно 0:0 в сблъсъка на върха на таблицата в началото на 24-ия ден в Лига 1. И двата отбора имаха много шансове за гол

Треньорът на Монако Ади Хютер направи две промени в стартовата си единадесеторка след победата с 3:2 в RC Lens. Керер и Аклиуш започнаха на мястото на Салису и Закария.

В другия край треньорът на ПСЖ Луис Енрике направи пет промени в стартовата си единайсеторка от ласкавото равенство 1:1 срещу Стад Рен. Данило Перейра, Фабиан, Лий, Дембеле и Баркола отстъпиха място на Мукиеле, Угарте, Карлос Солер, Асенсио и Гонкало Рамос.

Доннарума спасява ПСЖ от изоставане

Монако започна по-добре мача, като Доннарумма трябваше да направи първото си спасяване срещу Балогун още в петата минута. PSG имаше предимство по отношение на владеенето на топката, но домакините имаха по-добрите шансове. Монако обаче многократно намираше майстори в силните удари на Доннарумма, като Минамино (16) и Аклиуче (29).

Домакините трудно създаваха опасни голови положения, като най-добрата възможност бе на Асенсио (21), който няколко минути по-късно трябваше да бъде свален с мускулни проблеми. Мбапе, който беше заменен на почивката, също не направи почти нищо напред и беше добре спасен от Синго и други (41′). В последните минути на първото полувреме Монако предприе финална офанзива, но Бен Йедер (42) и Аклиуш (45+3) – който отново не успя да преодолее Доннарумма – неколкократно не успяха да поведат.

ПСЖ също изпусна инициативата

Първият шанс за второто полувреме също се падна на Монако: Мощният удар от воле на Бен Йедер се удари в дървената конструкция (58′). Въпреки че при този инцидент флагът беше вдигнат, ако голът беше зачетен, това щеше да е въпрос на VAR. В резултат на това ПСЖ стана по-силен, отчасти защото Монако можеше да разбере, че силите му намаляват.

Лукас Бералдо (60′), Мукиеле (62′), Баркола (67′) и Витиня (75′) пропуснаха обещаващи шансове. В заключителните минути PSG обсади наказателното поле на противника, но повече шансове не бяха създадени и в крайна сметка срещата остана без гол.

Монако продължава кампанията си в Шампионската лига следващия уикенд в Расинг Страсбург (неделя, 15:00 ч.), докато ПСЖ гостува на Реал Сосиедад Сан Себастиан в Шампионската лига във вторник.