петък, май 3, 2024
HomeFootballМинималистична Рома си резервира билет за финала

Минималистична Рома си резервира билет за финала

Ако Рома си резервира място на финала на Conference League срещу Лестър Сити. Безобидните лисици бяха с един гол повече в полуфиналния втори етап.

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо направи шест промени след равенството 0:0 с Болоня. Освен тях се завърнаха Смолинг, капитанът Пелегрини и най-добрият нападател Абрахам.

Треньорът на Лестър Брендън Роджърс направи нещо повече от поражението с 3:1 от Тотнъм, като в стартовия състав остана само стражът и капитанът Шмайхел.

Abraham вкара ранен гол с глава

Пред домашните си фенове Рома започна добре и имаше първата възможност да отбележи чрез Пелегрини, чийто свободен удар беше спасен от Шмайхел (8-и). Малко след това още един стандарт на Пелегрини доведе до ранен гол: Абрахам засече с глава центриране от корнер отдясно в мрежата (11-и).

Всичките голове бяха спасени от Пелегрини.

Най-вече целта не беше първоначалната искра. Мачът приличаше на равенството 1:1 в първия мач: Рома контролираше играта чрез добра работа с топката, а „лисиците“ не направиха почти нищо, за да се противопоставят. В резултат на това резултатът остана 1:0 на почивката, включително и защото Пелегрини пропусна единствения друг шанс за гол (16-и).

Втора половина без акценти

След почивката, въпреки двете промени и тактическото преминаване към защита с трима души, Лестър все още беше в същата позиция. Гостите се бориха, но не успяха да намерят опасен гол за Рома, които бяха контролирани и спокойни и избягваха да поемат рискове. Единственият акцент на второто полувреме бяха овациите за бившия треньор Клаудио Раниери, който се виждаше на видеоекрана.

Второто полувреме беше съответно скучно и отне до 79-ата минута, преди Лестър да отправи първия си удар към вратата – който не създаде никакви проблеми на Руи Патрисио. В заключителните минути Рома изцяло се пренасочи към защита и успя да удържи победата и мястото си на финала.

Рома ще се изправи срещу Фейеноорд на финала в Тирана на 25 май. В Серия А Джалороси играе във Флоренция в понеделник (20.45 ч.). Лестър е домакин на Евертън във Висшата лига в неделя (15:00 ч.)