péntek, május 3, 2024
HomeFootballMinimalista Roma lefoglalta a döntőbe jutást

Minimalista Roma lefoglalta a döntőbe jutást

A Roma lefoglalta helyét a Leicester City elleni Konferencia Liga-döntőben. Az ártalmatlan Rókák egy góllal túl sok volt az elődöntő visszavágóján.

Jose Mourinho, a Roma edzője hat változtatást eszközölt a Bologna elleni 0-0-s döntetlen után. Többek között Smalling, a csapatkapitány Pellegrini és a topcsatár Abraham is visszatért.

A Leicester edzője, Brendan Rodgers a Tottenham elleni 3-1-es vereségnél is tovább ment: csak a kapus és csapatkapitány Schmeichel maradt a kezdőcsapatban.

Abraham korán betalál fejjel

A hazai szurkolók előtt jól kezdett a Roma, és az első gólszerzési lehetőségük Pellegrini révén adódott, akinek szabadrúgását Schmeichel hárította (8.). Nem sokkal később egy újabb Pellegrini-szabadidő vezetett korai gólhoz: egy jobbról érkező szögletet Abraham fejelt a hálóba (11.)

Az összes gólt Pellegrini védte.

Mégsem a gól volt a kezdeti szikra. A mérkőzés az első mérkőzés 1-1-es döntetlenjéhez hasonlóan alakult: a Roma jó labdakihozatal elleni munkával irányította a játékot, míg a Rókák keveset tettek ellene. Ennek következtében a szünetben maradt az 1-0, már csak azért is, mert Pellegrini az egyetlen másik gólszerzési lehetőséget is elpuskázta (16.).

Második félidő kiemelések nélkül

A szünet után a két változtatás és a háromfős hátsó alakzatra való taktikai váltás ellenére a Leicester még mindig ugyanabban a helyzetben volt. A vendégek küzdöttek, de nem tudtak veszélyes kaput találni a Romára, amely kontrolláltan és higgadtan játszott, és kerülte a kockázatvállalást. A második félidő egyetlen fénypontja az exedző Claudio Ranieri álló ovációja volt, aki a videoképernyőn volt látható.

A második félidő ennek megfelelően unalmasan telt, és egészen a 79. percig tartott, mire a Leicester először kapura lőtt – ami Rui Patriciónak egyáltalán nem okozott gondot. Az utolsó percekben a Roma teljesen átállt védekezésre, és sikerült megtartania a győzelmet és a döntőbe jutást.

A Roma a Feyenoorddal csap össze a május 25-i döntőben Tiranában. A Serie A-ban a Giallorossi hétfőn (20.45) Firenzében játszik. A Leicester vasárnap (15 óra)

az Evertont fogadja a Premier League-ben.