четвъртък, май 2, 2024
HomePremier LeagueМечтаният пас на Матип и 20-ият гол на Салах за сезона: Ливърпул...

Мечтаният пас на Матип и 20-ият гол на Салах за сезона: Ливърпул продължава да оказва натиск върху Сити

ФК Ливърпул продължава да оказва натиск върху лидерите в лигата Манчестър Сити. Мечтаният пас на Матип и 20-ият гол на Салах за сезона донесоха осмата поредна победа на „червените“ в лигата с 2:0 в Брайтън & Хоув Албиън.

Със седем поредни победи в лигата Ливърпул пътува до Брайтън & Hove Albion. През седмицата обаче имаше поражение в Шампионската лига срещу Интер Милано, но „червените“ все още са на четвъртфинал. Чайките са в много по-лоша серия, губейки последните си четири мача в лигата – въпреки това домакините бяха дръзки в началните минути и регистрираха първи гол чрез Мопей (5.).

Матюшкото подаване на мечтата създава преднина

Червените изглеждаха малко колебливи в първите минути, но след осем минути играчите на Клоп се съвзеха и регистрираха първата си опасна атака чрез Мане. След това Ливърпул влезе в игра и пое контрола върху мача. Чудесен пас на играча на месеца във Висшата лига Матип право на пътя на Лиус Диас даде преднина на Ливърпул: нападателят насочи топката покрай връхлитащия страж Санчес в мрежата (19). Тъй като Санчес грубо събори Лиус Диас, докато той се опитваше да спаси топката, нападателят на „червените“ се нуждаеше от прекъсване за лечение – но и двамата продължиха играта си.

Червените имаха всичко под контрол. В защита Матип, ван Дайк и компания вече бяха изключително сигурни, а в предни позиции отново и отново имаше пропуски. Малко преди почивката (43-ата минута) Салах пропусна най-добрата възможност да покачи на 2:0 от остър ъгъл.

Salah добавя още един от място

След подновяването на играта отново домакините направиха първия удар, но Trossard пропусна добре (46). След това „червените“ отново поеха инициативата и нямаха късмет, когато финалът на Салах бе отразен на напречната греда (57-и). Само малко по-късно друг удар на Ливърпул (Кейта) беше отразен и съдията Майкъл Дийн посочи наказателното поле, защото Бисума беше вдигнал ръката си твърде нагоре. Салах реализира безопасно удара от бялата точка за своя 20-и гол за сезона (61-и).

Salah трябва да падне

Възложителят обаче трябваше да напусне терена малко по-късно, точно както бившият Ливърпул Лалана от страна на домакините, който влезе за второто полувреме и трябваше да напусне терена контузен само след седем минути.

Дори и без най-добрия голмайстор на настоящия сезон във Висшата лига, осмата поредна победа в лигата вече не беше застрашена – също и защото Алисон реагира блестящо срещу Уелбек в последната фаза (89-та). По този начин Ливърпул продължава да оказва натиск върху лидерите Манчестър Сити, които трябва да играят с Кристъл Палас в понеделник (21:00 ч.).