понеделник, април 29, 2024
HomeFootballМечтаната асистенция на Димарко проправя пътя на Интер към финала на Суперкопа

Мечтаната асистенция на Димарко проправя пътя на Интер към финала на Суперкопа

Вторият полуфинал на италианската Суперкопа започна в петък вечерта. Интер не даде никакъв шанс на Лацио и се класира на финала със заслужена победа с 3:0

Треньорът на „нерадзурите“ Симоне Индзаги видя, че отборът му се представи силно в събота при победата с 5:1 в Монца. Лидерите в Серия А пътуваха до Монца с много попътен вятър след 14 мача в лигата без поражение. Лацио обаче също са в добро настроение, тъй като отпразнуваха петата си поредна състезателна победа с 1:0 над американския Лече.

Интер се възнагради чрез Тюрам

Inter не оставиха никакво съмнение от самото начало кой е фаворитът в този мач. Италианските лидери имаха два добри шанса още в самото начало чрез Тюрам (4., 7.). Нерадзурите продължиха да действат – и бяха възнаградени: след центриране отляво Димарко сензационно прехвърли топката с пета към Тюрам, който трябваше само да си пази крака (17′).

С преднина зад гърба си, Интер се отпусна малко по-лесно и Лацио имаше малко повече от играта. Лациалите обаче не бяха истински в играта и им беше изключително трудно в офанзивен план. През първите 45 минути римляните нямаха шанс за гол, който да си заслужава да бъде споменат. Интер продължи да бъде по-опасен, като стражът на Лацио Провадел отрази далечен удар на Лаутаро напред и след това изчисти пред Тюрам (34′). Фаворитите искаха да направят 2:0 преди почивката – и бяха близо до това, но Барела удари само напречната греда (36). Лацио се оттегли на полувремето с щастлива преднина от 1:0.

След намесата на VAR: Калханоглу вкарва от бялата точка

Всичко, което Lazio беше планирал на полувремето, скоро отново остана в историята. След като Лаутаро падна в наказателното поле срещу Педро и свирката не бе надута, VAR се намеси. Реферът Матео Маркети беше изпратен на монитора и видя ясен контакт от страна на Педро – дузпа. Калханоглу реализира безопасно в левия ъгъл (50′). Сега Интер искаше да направи нещата още по-ясни, Барела удари само напречната греда (52′), а Лаутаро пусна топката малко над лявата (59′).

След това нерадзурите отново намалиха темпото, но не създадоха опасност. Лацио остана напълно безобиден и в нито един момент нямаше признаци за връщане в мача. Малко преди края резервата Фратези най-накрая оформи крайното 3:0 с гола си (87′).

С тази категорична и заслужена победа с 3:0 Интер се класира на финала и в понеделник ще се изправи срещу Наполи.